Havířovští se v závěru sezony dostali do parádní formy a konečně začali sbírat body. Z posledních čtyř zápasů jich vytěžili dvanáct. „Dnes náš výkon nebyl ideální, ale jsem rád, že jsme utkání zvládli a znovu vyhráli,“ uvedl po výhře 2:0 v Přerově hrající kouč MFK Miroslav Matušovič.

Prvním úspěšným střelcem zápasu se stal hostující Chlopek, který v 33. minutě otevřel skóre. Pojistka pak přišla deset minut před koncem, kdy se trefil hostující kapitán, lídr a kanonýr týmu Wojnar.

Indiáni tak nakonec měli důvod k radosti. „Sezona sice nedopadla úplně podle našich představ, ale přesto bych chtěl hráčům poděkovat. Hlavně za ten závěr, protože ten mi ukázal hodně,“ řekl Matušovič.

Přestože se Havířov dlouho herně i výsledkově trápil, závěr sezony dodal celému týmu optimismus. „Někteří hráči konečně pochopili důležité věci, které patří k fotbalu a ukázali, co v nich opravdu je a hlavně to dokázali na hřišti,“ uvedl spokojený Matušovič. „Věřím, že na to navážeme od začátku příští sezony a budeme úplně někde jinde. O tom jsem přesvědčený,“ vyhlíží už další ročník.

Viktoria Přerov – MFK Havířov 0:2 (0:1)

Branky: 33. Chlopek, 80. Wojnar. Rozhodčí: Volek – Ehrenberger, Řezníček. ŽK: 3:1. Diváci: 55.

Havířov: Přibyl – Bajzath, Zupko, MackDonald – Klejnot, Matušovič (69. Velčovský), L. Skoupý (48. Dawid), Chlopek (82. Zbavitel) – Wojnar, Förster, Malcharek. Trenér: Matušovič.