Domácí k němu měli blíž, ale zahodili penaltu, trefovali tyčky a nakonec dostali gól v nastavení. „Zase zbytečná ztráta,“ láteřil dětmarovický trenér Josef Jadrný. „Kdyby nám dal někdo gól v padesáté minutě, a my kvůli tomu prohráli 0:1, tak se to nějak skousne, ale taková ztráta se kouše opravdu těžce,“ uznal po zápase.

Domácím bohumínské vyrovnání dlouho leželo v žaludku, podle nich na něj totiž Bospor dosáhl po faulu na gólmana Kotrlu. Útočník Tomáš dokonce spílal rozhodčímu tak vehementně, až si za urážlivé výroky vykoledoval červenou kartu.

Jak to dopadlo, o tom už vypovídají tyhle obrázky.Zdroj: Tomáš Januszek

„Stoprocentně tam byl faul, v pětce musí být přece gólmani chránění. To samé jsem řekl po utkání i rozhodčímu a on mi na to řekl, že neví, co je pětka. Gól neměl platit,“ zlobil se Jadrný.

Jeho svěřenci si za remízu mohou do značné míry sami. Orazítkovali dvě tyčky, zahodili klíčovou penaltu. „Měli jsme víc šancí, mohli jsme vést 3:0, pak i 4:1, ale promarněná penalta Bohumín neskutečně nakopla,“ všiml si Jadrný.

Havířovští fotbalisté zabrali a otřepali se z předchozího debaklu.
Indiáni odčinili debakl a vyhráli v Olomouci

S tím souhlasil i jeho protějšek Martin Špička, jenž se do Dětmarovic vracel rád. Odehrál tam totiž značnou část kariéry. „Už v první půli za stavu 2:0 kluci jezdili po zadku. Bylo příjemné vidět, že neměli hlavy dole. Švrčinova chycená penalta ve druhé části nám pak dodala vítr do plachet a mužstvo příkladně bojovalo,“ ocenil Špička snahu svých svěřenců.

Derby mělo i díky několika zajímavým momentům velký náboj, jiskřilo se od kopaček. „Celý týden se o tom mluvilo, obě strany se na to pečlivě připravovaly. Bylo jasné, že každý nechá na hřišti všechno. Pro diváky to bylo asi výborné, pro nás smolné, protože jsme takhle hloupě ztratili už podruhé,“ kroutil hlavou Jadrný.

Bohumínští fotbalisté (ve žlutém) si dojeli pro bod do sousedních Dětmarovic.Zdroj: Tadeáš Bednarz

Pospěch má s penaltami utrum

Obě dětmarovické ztráty měly společného jmenovatele, a sice Zbyňkem Pospěchem zahozené penalty. Před týdnem ve Slavičíně ji kopal v samém závěru za bezbrankového stavu, nedal ji a domácí v 94. minutě dali vítězný gól. Proti Bohumínu mohl někdejší ligista pojistit výsledek na 3:1, ale zase penaltu neproměnil a Bospor se zvedl natolik, že nakonec srovnal na 2:2.

„Po tom Slavičíně byli dneska na penaltu určeni tři hráči, ale Zbyňa si asi věřil. Jenže ji opět nedal. Od penalt si teď na nějakou dobu odpočine, dvě zahozené pentle nemůžeme přehlížet,“ uznal Jadrný.

Petrovice (v modrém) doma podlehly Těšínu.
Lokomotiva vedla, krajské derby ale ovládli Těšíňané

Bohumínští věří, že takto vydřený bod je patřičně nakopne do dalšího průběhu sezony. „Snad jsme zlomili prokletí venkovních zápasů, ve kterých se nám doposud vůbec nedařilo. Když to přeženu, takový bod má obvykle větší cenu než hladké vítězství 5:0. Ale teprve uvidíme, jak se to na nás podepíše. Stále se ještě pereme s herními nedostatky. Na druhé straně jsme teď narychlo udělali další dva hráče (Lišaníka a Moskála), takže naše hra se zase trochu víc posune nahoru a třeba se dočkáme nějaké bodové série,“ přál by si Špička.

SK Dětmarovice – Bospor Bohumín 2:2 (2:1)

Branky: 9. Macko, 24. Tomáš – 36. z pen. a 90+2. Halaška. Rozhodčí: Grečmal – Marek, Pospíšil. ŽK: 2:1. ČK: 90+1. Tomáš (D). Diváci: 468.

Dětmarovice: Kotrla – Mleziva, Hrtánek, K. Skoupý, Alič – Uher, Tomáš, Škuta, Macko (70. Kurušta) – Pospěch, Řapek (89. Kondziolka). Trenér: Jadrný.

Bohumín: Švrčina – Sittek (85. Kubinski), Moskál, Košťál, Ferenc – Halaška, Vaclík, F. Hanus, Leibl – Latocha (66. M. Hanus), Lišaník. Trenér: Špička.

Nová sezona začíná, baníkovci jdou do boje.
Baník Karviná má nejvyšší cíle
Havířovští hokejisté (v modrém) odstartovali novou sezonu vítězně. Otočili výsledek s Litoměřicemi.
Parádní obrat, Havířov odstartoval výhrou