Zápasy mezi Bohumínem a Dětmarovicemi jsou vždy plné emocí a vypjatých situací. Na hřišti to hodně vřelo už na podzim a ani nedělní utkání na hřišti Bosporu nebylo výjimkou. „Bylo to derby se vším všudy. Vyhecované i vyostřené,“ řekl po zápase vedoucí domácího týmu Patrik Poštulka.

Rozhodčí v zápase vytáhl celkem sedm žlutých karet – pět z nich přitom vyfasovali hráči Dětmarovic. Na hřišti to pořádně vřelo hlavně v nastaveném čase, kdy si hráči vyměnili hodně peprných slov. Diváci se zkrátka nenudili.

Skóre zápasu otevřel po půlhodině hry po rohovém kopu domácí Martin Hanus, ještě do přestávky ale srovnal ze šťastné dorážky Řapek. Krátce po přestávce sice poslal hosty do vedení Mičola, rozhodnuto ale zdaleka nebylo.

„Zdálo se mi, že hosté ve druhé půli trochu odešli fyzicky. My jsme se tak více dostávali do zakončení,“ uvedl Poštulka. „Nedokázali jsme udržet míč na vrchu. Oni se tak dostávali ke standardkám,“ nabídl svůj pohled hostující kouč Josef Jadrný.

Bohumínští (ve žlutém) si ve vyostřeném derby poradili s Dětmarovicemi.

Dětmarovičtí drželi vedení do 80. minuty, kdy po centru na zadní tyč srovnal střídající Moskál. Hosté přesto mohli výsledek zvrátit na svou stranu, nedokázali však dotáhnout žádnou z nadějných akcí do konce a jeden jejich pokus pak skončil na tyči. „Rozhodlo to, že jsme nedali třetí gól. Pak už by se to vyvíjelo jinak,“ mrzely neproměněné šance Jadrného.

Rozuzlení tak přišlo až v nastaveném čase, kdy balon svým prvním divizním gólem uklidil do sítě Lukáš Poštulka. „Budu na to dlouho vzpomínat. Ale taky budu muset přispět něco do šatny,“ smál se.

Zatímco v řadách Bosporu vypukla po závěrečném hvizdu obrovská euforie, Dětmarovičtí byli zklamaní. „Zkušený mančaft by to už uhrál,“ poznamenal rozmrzele Jadrný. „Dnes asi vyhrál šťastnější tým. Jsem rád, že jsme to my a že jsme konečně udělali radost našim fanouškům,“ doplnil jej vedoucí bohumínského týmu Poštulka.

Bospor Bohumín – SK Dětmarovice 3:2 (1:1)

Branky: 31. M. Hanus, 80. Moskál, 90. L. Poštulka – 42. Řapek, 52. Mičola. Rozhodčí: Ehrenberger – Bureš, Zavřel. ŽK: 2:5. Diváci: 200.

Bohumín: Švrčina – Sittek, L. Poštulka, Košťál, Ferenc – F. Hanus, Leibl, Palej (56. Moskál), Padých – Lišaník (56. Latocha, 90. Cieslawski), M. Hanus. Trenér: Špička.

Dětmarovice: Kotrla – Uher, Hrtánek, K. Skoupý, M. Macko – Nitka (83. Regec), Škuta, Mičola, R. Macko – Egri, Řapek. Trenér: Jadrný.