„Rozdíl mezi divizí a krajským přeborem není až tak veliký, a pokud nemáte kvalitní kádr, tak se to nedá hrát,“ vysvětlil předseda SK Dětmarovice Martin Pasz důvody, které vedly klub přihlásit se až do I.B třídy. „Jsou v tom i finance, ale hlavní příčina je to, že nemáme kádr na divizi nebo krajský přebor,“ doplnil.

„Skládáme kádr znovu s výhledem na to, že bychom chtěli postoupit do I.A třídy a hrát její špici,“ nastínil předseda další plány.

Dětmarovický klub tak zažívá v krátké době další zemětřesení. Z týmu, který vloni vstoupil do nedávno skončeného ročníku divize F, zůstalo v zimě jen osm hráčů, odešel tehdy i trenér Josef Jadrný.

„Kádr budujeme znovu z odchovanců, kteří prošli naší mládeží a někteří dokonce nastoupili i za A-tým. Ti budou tvořit páteř plus nějací starší zkušení hráči,“ vysvětlil Martin Pasz s tím, že ze současného muužstva tentokrát zůstanou jen dva fotbalisté.

Do divizního Bílovce už zamířili Filip Šlesar, Viktor Sedlák i zkušený brankář Martin Rozsypal. V Dětmarovicích skončil také trenér Vít Raszyk, který tým vedl v jarní části soutěže. Nový kouč i složení kádru by podle předsedy klubu mělo být vyřešeno do 11. července, kdy začne příprava.