Karviná měla gólové šance od začátku utkání, ale přímý kop Budínského vyrazil brankář hostů, a poté Málek mířil mimo. Skóre utkání tak otevřeli Východočeši ve 38. minutě po hlavičce Průchy.

Domácí srovnali až po přestávce, kdy chrudimského Flodera překonal Slovák Mikuš. Zvýšit na 2:1 mohl Akinyemi, ale hlavou trefil jen břevno. O chvíli později ale hráč hostů zahrál rukou a nařízenou penaltu neomylně proměnil Málek. Úspěšný exekutor rozhodl z pokutových kopů už o jarních výhrách Slezanů v zápasech s Příbramí (1:0) a Sigmou Olomouc B (1:0).

Šanci zvýšit na 3:1 měli ještě střídající Bartl a po něm i Akinyemi, ale Floder obě střely chytil.

Zápas 20. kola fotbalové divize F MFK Karviná B - Beskyd Frenštát 4:0.
Karvinští mladíci se přes obranu Bílovce neprosadili a přišli o pozici lídra

„Klukům chci poděkovat. Mužstvo ukázalo obrovskou sílu a není náhoda, že jsme zápas otočili – od první minuty bylo znát, jak moc chceme vyhrát," chválil karvinský trenér Tomáš Hejdušek, kteří se po výhře nad Chrudimí vyhoupli do čela druholigové tabulky.

„Troufnu si říct, že jsme byli lepším týmem, měli jsme víc šancí. Je jen škoda, že jsme nevyhráli vyšším rozdílem. Byl bych rád, kdybychom se podobným fotbalem prezentovali i v neděli proti Líšni,“ připomenul kouč příštího soupeře, který do Ráje dorazí 23. dubna.

Zápas 18. kola I.A třídy, skupiny B, Horní Suchá - Raškovice 0:2.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 23. kolo:

MFK Karviná - MFK Chrudím 2:1 (0:1)

Branky: 54. Mikuš, 79. z pen. Málek - 38. Průcha. Rozhodčí: Adámková – Ratajová, Hurych. ŽK: Boháč - Svoboda, Skwarczek, Míka. Diváci: 645.

MFK Karviná: Neuman – Boháč, Soukeník (55. Antovski), Rezek (46. Memić), Málek (80. Bartl), Žídek, Bederka, Mikuš, Boateng (46. Akinyemi), D. Krčík, Budínský. Trenér: Tomáš Hejdušek.

MFK Chrudim: Floder – Řezníček, Záviška, Kesner, Průcha, Halász, Hašek, Skwarczek, V. Svoboda (69. Kodýdek), Míka, Jedlička (69. Látal). Trenér: Radek Kronďák.