„Po třech měsících na umělé trávě byla na hráčích vidět chuť a radost z návratu na výborně připravené hřiště. K dispozici jsme měli dokonce dvě plochy, opravdu paráda. Byla radost na tom trénovat,“ pochvaloval si Tomáš Hejdušek, trenér MFK Karviná, podmínky krátkého soustředění na Slovensku. „Naprostá spokojenost úplně se vším. Skvělé zázemí, hotel i jídlo v Dunajské Stredě,“ dodal.

Důvod k úsměvu měl kouč i po sobotním zápase v Červeníku, jeho tým podruhé v zimní přípravě vyhrál, navíc poprvé s nulou vzadu. Rozhodli o tom Adeleke a Žák v prvním poločase. „Terén byl sice trochu hrbolatý, ale byli jsme na přírodní trávě – a to je hlavní. Myslím si, že jsme se s tím popasovali slušně, žádnou větší chybu kluci neudělali a byli dostatečně zodpovědní. Samozřejmě to není ještě úplně ono, na přírodní trávě jsme byli teprve třetí den,“ konstatoval Tomáš Hejdušek.

„Výhra nad druholigovým slovenským soupeřem je zcela zasloužená, ale musíme se v zakončení chovat lépe,“ vrátil se k poslednímu přípravnému utkání. „Dostáváme se do šancí, to je pozitivní. Bohužel se trápíme v zakončení,“ přiznal karvinský kouč. „Dalším pozitivem je první nula vzadu, Dubnica neměla v průběhu celého utkání žádnou gólovku. V defenzivně jsme byli dostatečně zodpovědní,“ poznamenal Tomáš Hejdušek.

Po dvoudenním volnu budou karvinští fotbalisté pokračovat v další přípravě od úterý. „Kluci všechno odmakali, potřebují na chvilku vypnout, být s rodinami. V sobotu nás čeká generálka s Bohumínem a další víkend už začínáme. Potřebujeme být nachystaní,“ připomenul kouč Karviné tečku za přípravou v sobotu 25. února od 13 hodin na městském stadionu proti diviznímu Bohumínu.

Do jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vstoupí pátý tým tabulky v neděli 5. března od 17 hodin doma s vedoucí Příbramí. Vstupenky na zápas už jsou v prodeji.

Přípravný zápas v Červeníku na Slovensku:

FK Dubnica nad Váhom - MFK Karviná 0:2 (0:2)

Branky: 19. Adeleke, 23. Žák.

Dubnica: Vavrúš - Kramár, Pagáč, Caeiro, Levai - Bilovský, Martinek, Rosenberger (80. Urban) - Švec (52. Babovič), Isaac (58. Adamec), Cyprian (61. Kotlár).

Karviná: Neuman (46. Ciupa) - Soukeník, Krčík (65. Teplan), Bederka, Žídek (65. Bielan) - Budínský (65. Motyčka), Žák (46. Boháč) - Mikuš (65. Antovski), Málek (46. Boateng), Memić (46. Rezek) - Adeleke (65. Vrba).


Načítám tabulku ...