V kádru MFK chyběli Rafiu Durosinmi, který bude hostovat v mistrovské Viktorii Plzeň, Daniel Stropek zamířil do Příbrami, Antonín Svoboda do Vlašimi a Adam Krčík do prvoligové slovenské Skalice. Zpátky do Mladé Boleslavi se z hostování ve Slezsku vrátil Martin Rolinek, který bude nyní oblékat dres Prostějova. V Karviné skončil po vzájemné dohodě i Martin Šindelář.

Zápas 8. kola fotbalové divize F MFK Karviná B - SO Bruntál 6:1.
Mladá rezerva Karviné se chystá na divizní jaro. Příprava bude dlouhá, ví trenér

Do společné přípravy se nezapojili ani záložník Aleš Nešický a obránce Stylianos Kokovas, kteří mají individuální režim. Záložník Martin Zedníček je po operaci zraněného kolena z MOL Cupu s pražskou Slavií, a na marodce je i brankář Adam Fabisz.

Fotbalisté MFK Havířov v prvním přípravném utkání na jarní část divize F porazili v sobotu doma Brušperk 8:0.
Havířov už sází góly na hřišti, odnesl to Brušperk. Kdo bude další? Podívejte se

Novými tvářemi v pátém celku tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jsou sedmadvacetiletý stoper Jiří Bederka z Táborska, který dřív působil v Bohemians 1905, a výměnou za Durosinmiho dorazili z mistrovské Viktorie jednadvacetiletý útočník Adam Vrba s osmi góly za plzeňský B-tým v ČFL, a devatenáctiletý rodák z Třince, brankář Ondřej Mrózek. Z „béčka“ MFK přišli obránce Marek Bielan a záložník Patrik Goj, s „áčkem“ budou trénovat také dorostenci útočník Lucky Ezeh a záložník David Moses.

Házenkáři HC Baník Karviná v pondělí 9. ledna zahájili společnou přípravu na další část extraligy po reprezentační pauze. První zápas je čeká 28. ledna v Kopřivnici.
FOTO: Takto házenkáři Karviné nabírají fyzičku. Po činkách je teď čeká Polsko

Po čtyřdenním testování čeká karvinské hráče už tvrdý zimní dril, první z šesti naplánovaných přípravných duelů sehrají 28. ledna doma s Prostějovem. Poslední, který bude generálkou na druhou ligu, 25. února s divizním Bohumínem. Jarní část soutěže zahájí Karviná 4. března na stadionu v Ráji proti vedoucí Příbrami.

Nigerijský fotbalista Rafiu Durosinmi už pózoval v útrobách plzeňské Doosan Areny s modročerveným dresem Viktorie po boku sportovního manažera klubu Daniela Koláře.
Viktoria reaguje na zranění, z Karviné přišel talentovaný nigerijský útočník

Hráčský kádr MFK Karviná v zimní přípravě:


Brankáři: Jiří Ciupa, Vladimír Neuman, Ondřej Mrózek (Plzeň).

Obránci: Lukáš Cienciala, Dávid Krčík, David Motyčka, Jan Žídek, Jiří Bederka (Táborsko), Marek Bielan (B-tým).

Záložníci: Daniel Bartl, Sebastian Boháč, Lukáš Budínský, Malachy Clement, Jaroslav Málek, Amar Memić, Rajmund Mikuš, David Moses, Jakub Rezek, Dominik Soukeník, Juraj Teplan, Dominik Žák, Patrik Goj (B-tým).

Útočníci: Lucky Ezeh, Michal Papadopulos, Kacper Zych, Adam Vrba (Plzeň).

Individuální plán: Aleš Nešický, Stylianos Kokovas.

Zranění: Adam Fabisz, Martin Zedníček.