Albrechtičtí sice v posledním odehraném kole remizovali 1:1 v Lučině, ale předtím prožili vítěznou sérii, když vyhráli doma nad Smilovicemi 4:0, v Jistebníku 3:0, v Hrabové 4:1 a nad Dobrou 3:0. „A měli jsme vyhrát i nad Lučinou. Byli jsme lepší, moc nám ale nevyhovovalo mokré hřiště,“ uvedl albrechtický trenér Radek Nešpor.

Díky tomu se během prostřední třetiny jara baníkovci rychle odpoutali od nebezpečné zóny sestupu a starosti přenechali jiným.

Nešpora úspěšná bodová série těší. „Horší je to s předvedenou hrou,“ dodal. Co konkrétně ho trápí? „Je to takové nahoru dolů. Moc si to komplikujeme a nehrajeme jednoduše,“ říká kouč Albrechtic.

Baník na první výhru sezony čekal až do sedmého kola, poté ale zabral a stoupá tabulkou. Aktuálně je dokonce sedmý, jediný bod za třetím Jablunkovem. „Bodovou šňůru chceme samozřejmě protáhnout i do poslední třetiny jara, ale v ní nás čekají těžké zápasy,“ vyhlíží Nešpor následující bitvy s Dobraticemi a především derby se Stonavou.

Kádr Albrechtic trápí marodka, i proto nejsou jejich výkony takové, jaké si lodivod Baníku představuje. „Je nás málo, pokaždé nám někdo chybí a to se zkrátka musí projevit. Minimálně na Stonavu už je ale potřeba, abychom byli kompletní,“ říká Nešpor.