Dolní Datyně byly v přeboru nováčkem a dlouho bojovaly o záchranu. Trenér Beneš dokonce v závěru podzimu rezignoval, pak se ale na lavičku vrátil a s týmem došel k vytoužené metě. „Chtěli, abych zůstal, ale já s trénováním končím. Už chci cestovat po světě, navíc mám problémy s koleny a čekají mě operace,“ uvedl zkušený kouč, jehož nástupce se zatím hledá.

Havířovští v posledním kole letošní sezony vyrazili do Krnova, kde hráli už v pátek. Benešovi se proto nesešel kompletní tým a domácí favorit byl v utkání lepší.

Hosté si však v úvodní dvacetiminutovce vytvořili několik nadějných příležitostí a po centrech nebezpečně hlavičkovali Baláž s M. Cilečkem, ani jeden z nich ale nemířil přesně. To domácí byli efektivnější a během tří minut se dostali do dvougólového vedení.

„Byly to dvě hloupé chyby, které prakticky rozhodly,“ uvedl Beneš. Po přestávce totiž utkání, které se hrálo ve velkém horku, ztratilo na tempu. „V podstatě se to jen z povinnosti dohrávalo, nikdo už neměl zájem dál hrát,“ dodal.

Datyně měly ještě pár náznaků příležitostí, do žádné velké šance už se ale nedostaly. Naopak domácí přidali po návratu z kabin a v závěru zápasu další dvě branky a zaslouženě vyhráli 4:0. „Mohli jsme mít více bodů, ale cíl se povedl. Zachránili jsme se a to je hlavní,“ uzavřel sezonu loučící se Beneš.

FK Krnov – TJ Dolní Datyně 4:0 (2:0)

Branky: 34. a 47. Havlíček, 36. Sabo, 90. Bartoníček. Rozhodčí: Ochodek – Picmaus, Lalík. ŽK: 0:1. Diváci: 165.

Dolní Datyně: D. Stach – Kučera, Baláž, Pištěk, Kaduch – Cenek, Masopust, D. Cileček, Stebel, Rozsíval – M. Cileček. Trenér: Beneš.