Trenér Petrovic Dušan Kohút už ví, že se s trenérskou kariérou nebude loučit bůhvíjaký úspěchem. „Ještě nás čeká derby v Datyních, ale situace je i tak složitá. Dojedu tady podzim a končím. Mužstvo potřebuje nový impulz a já potřebuji klid,“ prohlásil po dalším domácím nezdaru.

Lokomotiva si z posledních dvou domácích duelů naplánovala šest bodů, ale prohrála jak s Oldřišovem, tak s Krnovem. V obou případech byla na vině špatná koncovka.

„Těch gólových šancí jsme měli opět dostatek,“ uznal Kohút. Už v 5. minutě šel sám na gólmana Juroszek. Selhal. Za chvíli vykopli Hoffmannovu hlavičku krnovští zadáci z prázdné brány. Do konce poločasu si spálené šance připsali na konto ještě Molnári a dvakrát Juroszek. V poločase mohla Lokomotiva vést klidně 4:0 a nikdo by se nedivil. „I za dva góly bychom byli šťastní. Ale leží na nás deka už pár týdnů,“ dodal.

Domácí sice byli lepší na počet šancí, hosté však lépe kombinovali a chodili do brejků. Nakonec dali potřebný gól sami. „Druhé poločasy už nemíváme tak dobré. Netrénuje se a fyzička chybí. Krnovu stačilo přežít první půli a ve druhé si to pohlídal. My jsme v takovém útlumu, že vždycky inkasujeme o gól víc než soupeř,“ kroutil hlavou Kohút. Když se prohraje, tak 0:1 nebo 1:2. A když dá Lokomotiva náhodou dva nebo tři góly, tak zase tři nebo čtyři inkasuje.

„Posledních šest porážek bylo o gól. Kádr tady není špatný, ale když přijde na trénink sedm nebo pět lidí, systémové věci nenatrénujete. Za podzim jsme tři nebo čtyři tréninky museli zrušit, protože jsme se nesešli. A málo platné, trénovat se musí i v okrese. Pak to člověka už ani nebaví,“ odkryl petrovické jádro pudla Dušan Kohút.

Lokomotiva Petrovice – FK Krnov 0:1 (0:0)

Branka: 61. Sabo. Rozhodčí: Slaný – Dvořák, Tomšík. ŽK: 2:1. Diváci: 85.

Petrovice: Svatoš – Gatnar (67. Šiška), Urban, Gill, Alman – Reichl, Hoffmann, Ruisl, Paduch – Molnári (60. Makula), Juroszek. Trenér: Kohút.