Po zimní pauze se Český Těšín poprvé sešel v pátek 12. ledna. „Dáváme se dohromady, na prvním tréninku nás ještě moc nebylo, protože kluci byli ve škole nebo v práci, vysokoškoláci mají zkoušky,“ řekl pro Deník českotěšínský trenér Petr Sostřonek, že zatím se scházejí v počtu deseti až šestnácti fotbalistů.

„Na soustředění nikam nejedeme, připravovat se budeme v domácích podmínkách a většinu zápasů odehrajeme na umělce v Třinci. Soupeře máme dost kvalitní, takže nás to prověří po všech stránkách,“ hodnotil trenér naplánované duely s Čadcou, Dobraticemi, Turzovkou, ligovými dorostenci Karviné, Hlubinou, Bohumínem, Starým Městem a Bystřicí.

„Na výsledky určitě hrát nebudeme, chceme se zaměřit na to, co nás hodně tlačilo, to znamená na defenzivu,“ dodal kouč Českého Těšína. Kádr momentálně tvoří 22 hráčů. Jak se změnil během zimy?

„Odchází zatím jen Lukáš Bora, který končí s fotbalem a ve sportu se chce vydat jiným směrem,“ prozradil Petr Sostřonek s tím, že kádr doplnili čtyři dorostenci a možné posily jsou v řešení. „Dojednáváme přestup zkušeného kvalitního gólmana, který stabilně chytal v divizi a měl by nám vyztužit obranu,“ naznačil trenér, na kterém postu se objeví nová tvář.

„Rozjednané máme ještě tři kluky, ale do hry chceme víc zapojit mladé, kteří dostanou hodně příležitostí. Po téměř třech měsících už začal trénovat Luděk Maceček a po zranění se vrátil i Mikuláš Krucina,“ podělil se kouč Českého Těšína o dobré zprávy.

Zároveň v klubu pracují i na rozšíření týmu. „Hlásí se nám nějací kluci, ale otevřeně říkáme, že hráče nepřeplácíme. Jedeme ve svých skromných podmínkách, u nás se musí hrát srdcem a ne přes peníze. Pro ty musí do první ligy,“ konstatoval kouč.

Během podzimu Český Těšín vybojoval 23 bodů za sedm výher a dvě remízy. „Chceme hrát v popředí tabulky, snad jsme si smůlu vybrali ve druhé polovině podzimu,“ připomenul úvodní část sezony, kdy tým ze 3. místa po 10. kole klesl až na současné desáté.