„Na podzim jsme Řepišti dali doma trojku a teď čtverku. Skóre 7:0 hovoří o tom, že kvalita tady byla moožná trochu větší, akorát jsme měli asi smůlu v některých zápasech, kdy jsme byli lepším mužstvem, ale prohráli jsme, nebo zbytečně ztráceli body,“ ohlédl se trenér Petr Sostřonek, který tým Českého Těšína převzal na jaře po Bohuši Kelerovi, za uplynulou sezonou.

Ilustrační foto.
Stěhování národů. Volné přestupy využilo v kraji 105 fotbalistů. Víme, kam jdou!

„Zbytečně jsme ztratili body doma s Vratimovem, kdy jsme byli lepší, ale bohužel nás potrestali po jednom brejku,“ vrátil se ke 26. kolu a prohře 0:1 pět minut před koncem zápasu. „Na začátku jara jsme doma zbytečně hráli 0:0 i s Vřesinou, kdy jsme neproměnili penaltu. Kdyby se to v konečném účtování sečetlo, asi bychom s Řepištěmi odskočili zbytku mančaftů,“ označil příčinu konečného 4. místa v tabulce.

Celou sezonu přesto hodnotí pozitivně. „Kluci se nemají za co stydět, odvedli kus práce na podzim za trenéra Bohuše Kelera, na to jsme navázali a drželi formu. Po dloouhé době zase Těšín patřil k lepším mančaftům, i soupeři nám všude říkali, že hrajeme dobrý fotbal,“ ocenil výkony, které jeho tým předváděl.

Čtrnáctý ročník Penaltového krále Moravskoslezského kraje se zúčastnil také Antonín Panenka.
Výjimečné penalty na Hukvaldech: repríza slavného gólu, rekordy a král ve tmě

Chystat se na nový ročník krajského přeboru začne Český Těšín v pondělí 10. července, v plánu jsou i čtyři přípravné duely. „Kádr menit nechceme, protože je vyvážený, jsou v něm jak starší hráči, tak střední kategorie i mladí. Navíc kolektiv je velice dobrý a to, aby držel spolu, je jeden z důležitých aspektů ve fotbale,“ konstatoval Petr Sostřonek.

„Navážeme ale na spolupráci s Třincem a určitě ho doplníme o dva hráče z jeho dorostu,“ prozradil kouč Českého Těšína.


Načítám tabulku ...