„První zápas bylo takové oťukávání, měli jsme tam dva nové hráče. Gólman i klučina, kterého zkoušíme z Karviné, vypadají celkem solidně a přestupy jsou na dobré cestě,“ prozradil trenér Českého Těšína Petr Sostřonek s tím, že jména posil oznámí klub až po podpisu smluv, k nimž by mělo dojít v nejbližších dnech.

Na jaře už českotěšínský dres nebude oblékat Lukáš Bora, který ukončil fotbalovou kariéru. Naopak po nucené tříměsíční zdravotní pauze kvůli zranění se na hřiště vrátil Luděk Maceček a hned se trefil do sítě slovenského soupeře. „S Čadcou jsme vedli celý zápas, gól jsme dostali až v poslední minutě,“ dodal kouč.

Ve druhém přípravném duelu jeho tým podlehl v Třinci diviznímu Frenštátu 1:3. „V prvním poločase, který jsme prohráli 0:1, jsme byli lepší. Měli jsme dvě šance, ale nedali jsme, bohužel po jedné standardce z rohu jsme gól dostali,“ vrátil se trenér Českého Těšína k průběhu zápasu.

„Ve druhém poločase jsme prostřídali, na hřiště přišlo pět kluků mladších dvaceti let. Hned na začátku Osička srovnal na 1:1, pak jsme sice dostali dva góly, ale s výkonem mladíků jsem byl spokojený, protože se Frenštátu vyrovnali,“ hodnotil Petr Sostřonek. „Herně už to vypadalo solidně a dorostenci se toho zhostili dobře,“ potěšilo trenéra.

„Proti loňsku je příprava úplně jinak herně koncipovaná, hrajeme skoro všechno se silnějšími mančafty z divize. Nejde nám o výsledek, ale spíš o herní projev,“ vysvětlil Petr Sostřonek. Ke třetímu zápasu nastoupí Český Těšín v sobotu na umělé trávě v Třinci proti slovenské Turzovce. Dalšími soupeři v přípravě budou postupně ligoví dorostenci Karviné, Hlubina, Bohumín, Staré Město a v generálce 9. března Bystřice.

Přípravné zápasy:

Český Těšín – Čadca 3:1

Branky Českého Těšína: D. Maceček 2, L. Maceček.

Český Těšín – Frenštát p. R. 1:3 (0:1)

Branka Českého Těšína: Osička.