Českotěšínští na podzim dostali pouze třináct branek, méně jich inkasoval jen lídr tabulky z Frenštátu pod Radhoštěm. „Ovšem v přípravě jsme dostali více gólů, než jsme zvyklí. To je negativní poznatek. Musíme na tom zapracovat,“ říká kouč Lubomír Luhový. „Je třeba vrátit se k dobré organizaci,“ dodal.

Kádr Českého Těšína v zimě doplnil univerzál Václav Bujok a Denis Siekera, jenž by mohl převzít roli nového tvůrce hry. „Ještě jsme hledali vyššího a zkušenějšího útočníka. Tak uvidíme, jak to dopadne,“ uvedl Luhový, jehož tým na jaře nemá žádné přehnané ambice.

Hlavním cílem zůstává záchrana, ale také atraktivní pojetí hry. „Chceme zlepšit náš herní projev, abychom hráli lepší fotbal. Proti silným týmům jsme dokázali hrát velmi dobré zápasy a po herní stránce jsme se jim přiblížili. Byli jsme poctiví, a pokud přidáme ještě více fotbalovosti, tak se to v tabulce projeví,“ míní Luhový.

FK ČESKÝ TĚŠÍN
Rok založení: 1999 (1928 jako Slavoj Č. Těšín)
Klubové barvy: žlutá, černá
Internetové stránky: www.fkceskytesin.wbs.cz
Největší úspěchy: 5. místo v divizi (2006), vítěz krajského přeboru (2001)

KÁDR TÝMU
Brankáři: Břetislav Gradek, Vladimír Pecha, Daniel Kubalík
Obránci: Michal Sostřonek, Dominik Bolek, Ondřej Byrtus, Václav Bujok, Patrik Matuszek, David Konečný
Záložníci: Petr Šiška, Denis Siekiera, Dominik Michalisko, Sebastián Zogata, Jakub Zogata, Adam Malyjurek, Mikuláš Krucina
Útočníci: Martin Vlachovič, Michal Folwarczny, Petr Martinek, Adam Kotas

ZMĚNY V TÝMU
Přišli: Václav Bujok (Třinec), Denis Siekiera (Frýdlant n. O.)
Odešli: Lukáš Rac (Milíkov), Ivo Kantor, Lukáš Mendrok (oba konec z prac. důvodů), Peter Kiška (Slovensko)