Úvodní jarní kolo Český Těšín prohrál, kouč Lubomír Luhový však své svěřence chválil za bojovný výkon. Ve druhém zápase Českotěšínští vysoko vyhráli, Luhový ale spokojený nebyl. Jaká slova tedy volil po sobotní remíze 1:1 v Čeladné?

„S přístupem hráčů jsem byl spokojený. Vrátili se k dobrému výkonu, přidali plyn a je vidět, že se chtějí učit,“ řekl spokojeně kouč Českého Těšína. „Ještě ale musí více poslouchat taktické pokyny,“ dodal vzápětí.

Českotěšínské čekal v Čeladné náročný duel proti běhavému a technicky dobře vybavenému soupeři. Dlouho se přitom hrál vyrovnaný zápas bez větších šancí na obou stranách. „V první půli jsme zbytečně ztráceli míče na půlce soupeře, bylo to takové neorganizované,“ hodnotil Luhový první pětačtyřicetiminutovku.

Fotbal v tempu pokračoval i po návratu z kabin, kdy se také poprvé změnilo skóre hry. V 57. minutě Byrtus dobře zahrál rohový kop, na zadní tyči už číhal Matuszek a poslal hosty do vedení. Český Těšín se však neradoval dlouho a o třináct minut později vyrovnal gólem z penalty na konečných 1:1 Váňa.

„Remíza dnes byla asi spravedlivým obrazem hry. Očekával jsem těžký zápas, což se potvrdilo. Bod bereme,“ uzavřel utkání Luhový.

Beskyd Čeladná – FK Český Těšín 1:1 (0:0)

Branky: 70. z pen. Váňa – 57. Matuszek. Rozhodčí: Tomšík – Kontoršikov, Janeček. ŽK: 1:0. Diváci: 150.

Český Těšín: Pecha – Bujok, Matuszek, Bolek, Byrtus – Michalisko, Šiška, Sostřonek, S. Zogata (70. Siekiera) – Vlachovič, Folwarzny. Trenér: Luhový.