Jejich formu poznal i Háj ve Slezsku, který určitě není lehkým soupeřem.

Českotěšínští sehráli během osmi dnů tři zápasy. Dva z nich vyhráli. Ve středu sice podlehli v dohrávaném utkání v Polance, před týdnem ale porazili Pustou Polom a v sobotu zvítězili i nad Hájem ve Slezsku.

O osudu utkání rozhodla jediná branka. Tu domácí dali v 59. minutě z pokutového kopu, který proměnil faulovaný Vlachovič.  „Jsem spokojený. Hlavně s přístupem hráčů,“ pochválil své svěřence Lubomír Luhový.

Utkání se hrálo na náročném terénu a navíc proti zdatnému protivníkovi. Háj přivezl zkušený tým a hrál organizovaně. Více šancí si však vytvořili domácí, kteří po zodpovědném a kombinačním výkonu zaslouženě vyhráli.

V závěru utkání bylo na hřišti ještě hodně dusno. Nejprve byl po faulu a druhé žluté kartě vyloučen Sebastián Zogata a emoce vzplály ještě víc, když došlo na strkanici mezi hostujícím gólmanem Hlaváčkem a domácím kapitánem Racem, jenž dostal přísnou červenou kartu a zamířil za Zogatou do kabin.

Český Těšín má za sebou anglický týden a teď si trochu oddechne, další zápas hraje až v neděli. „Jsem rád, že je to za námi. Byly to náročné zápasy,“ ulevil si Luhový.

FK Český Těšín – TJ Háj ve Slezsku 1:0 (0:0)

Branka: 59. z pen. Vlachovič. Rozhodčí: Slaný – Kret, Dedek. ŽK: 2:3. ČK: 92. S. Zogata, 93. Rac (oba Č. Těšín). Diváci: 80.

Český Těšín: Pecha – Kotas, Sostřonek, Rac, Šiška – J. Zogata, S. Zogata, Matuszek, Michalisko – Vlachovič, Krucina. Trenér: Luhový.