Krajský přebor míří k zimnímu spánku. Fotbalisté Českého Těšína ve víkendovém předposledním kole přivítali Brušperk a v utkání byli jednoznačně lepším celkem. Jejich snaha ale přišla vniveč, svěřence Lubomíra Luhového totiž trápila koncovka.

Šancí měli fotbalisté Českého Těšína spoustu, ocitli se v nich Vlachovič, Martinek, Folwarczny či Sebastián Zogata, ani jeden z nich ale nevyzrál na gólmana Pacanovského. „Měli jsme spoustu příležitostí, ale řadu z nich jsme ani nezakončili,“ mrzelo trenéra Luhového. „Skákalo to tam i po čáře…,“ kroutil hlavou.

Kromě proměňování šancí byl ale Luhový s výkonem svých svěřenců spokojen. Český Těšín hrál ve vysokém nasazení, celou dobu se tlačil dopředu a většinu utkání dominoval. „Soupeř hodně bránil, proto jsme se snažili hrát po krajích,“ uvedl domácí kouč. „Ale ta finální fáze, ta nás obrala o body,“ dodal.

Český Těšín má výbornou obranu, inkasoval jen dvanáct branek, stejně jako vedoucí Frenštát. Avšak dal jen 17 gólů a to je zoufale málo. Méně jich daly pouze Dolní Datyně. „Dnes nám navíc chyběl někdo, kdo by to vzal na sebe. Zasloužili jsme si vyhrát, ale takový je fotbal,“ uzavřel Luhový.

FK Český Těšín – SK Brušperk 0:0

Rozhodčí: Smetana – Dedek, Futerko. ŽK: 1:1. Diváci: 92.

Český Těšín: Gradek – Bolek, Sostřonek (86. J. Zogata), Matuszek , Malyjurek – Michalisko , Šiška, S. Zogata, Krucina (59. Folwarczny) – Vlachovič, Martinek (65. Konečný). Trenér: Luhový.