Uplynulá sezony v krajském přeboru pro ně byla náročná. Soutěž ale nakonec zachránili a na povedené výkony ze závěru jara navázali i nyní na podzim. Tedy, v jeho úvodních dvou třetinách. „Pak už to bylo horší. Poztráceli jsme body proti silným soupeřům, což se projevilo i na postavení v tabulce. Jsem přesvědčený, že jsme mohli být výš,“ hodnotí prozatímní osmé místo kouč Českého Těšína Lubomír Luhový.

Jeho svěřenci sedmkrát vyhráli a mají 24 bodů. „Na jaře však chceme hrát výš. Nemluvím o postupu, ale doufám, že tabulkou půjdeme nahoru,“ dodal.

Těšínští během celého podzimu inkasovali jen 13 branek a po vedoucím Frenštátu pod Radhoštěm mají druhou nejlepší obranu. „Chci, aby všichni podporovali útok, ale aby taky bránili. Tento ukazatel mě těší,“ říká kouč Luhový, kterého trápí ofenziva. Jen 17 vstřelených branek je totiž zatraceně málo. Méně jich daly už jen Dolní Datyně.

„Došel nám střelecký prach. Měli jsme šance, ale špatně jsme je zakončovali,“ komentoval Luhový bídnou koncovku. „Chybí nám rozdílový hráč. Někdo, kdo by uměl tu jednu nebo dvě šance proměnit,“ dodal.

Je jasné, že právě na tento post se Luhový během zimy zaměří. Už oslovil dva hráče, jeden z nich v Těšíně dokonce dříve působil. „Potřebujeme špílmachra, který by dal naší hře tvář. Ale s nějakým velkým doplněním kádru nepočítám,“ uvedl Luhový, který i nadále bude stavět především na mladých odchovancích.

„Musí však chtít i druhá strana, s čímž všichni nebyli pokaždé ztotožněni. Ale má to nějaký vývoj, jsou to mladí kluci,“ uvědomuje si trenér Českého Těšína.