Fotbalisté z města nad Olší jsou ve formě a ve středeční dohrávce v Polance se na vedoucí Frenštát mohou ještě více dotáhnout.

Sobotní zápas proti Pusté Polomi zvládli na výbornou a udrželi čisté konto. Vyhráli 2:0.

„Jsem spokojený. S výsledkem i s předvedenou hrou,“ potěšilo českotěšínského kouče Lubomíra Luhového. Jeho svěřenci začali aktivně a ve velmi vysokém tempu. Domácí měli několik slibných šancí a po patnácti minutách se díky pohotovému Vlachovičovi dostali do zaslouženého vedení.

Český Těšín čeká náročný týden, proto ve druhé půli Luhový udělal pár změn v sestavě. „Někteří hráči sice museli střídat, i tak to ale byl obětavý výkon,“ vyzdvihl trenér nasazení svých svěřenců. Pustá Polom totiž nedala svou kůži lacino, hrála kombinačně a nešetřila pohybem. Odehrála velmi dobrý zápas.

Definitivní pojistka přišla až v 82. minutě. Hosté dali všechny síly do ofenzivy a Český Těšín udeřil do jejich rozhozené obrany. Po pěkné kombinaci se levačkou k tyči prosadit Sebastián Zogata.

Těšínští v zápase zahodili několik šancí, trenér Luhový byl ale s výkonem i přístupem svých svěřenců spokojen. „Byl to zdatný soupeř, ale chlapci makali, výhra byla zasloužená,“ uvedl. Uspěje jeho tým i ve středu v Polance?

FK Český Těšín – SC Pustá Polom 2:0 (1:0)

Branky: 15. Vlachovič, 82. S. Zogata. Rozhodčí: Ham – Matějek, Viščor. ŽK: 1:1. Diváci: 160.

Český Těšín: Gradek – Bolek, Matuszek, Rac, Michalisko – Folwarczny (46. J. Zogata), Kantor, Sostřonek (73. Kotas), S. Zogata – Vlachovič (65. Malyjurek), Kiška. Trenér: Luhový.

Petr Sobol