Ve středečním zápase na půdě Polanky se mohli dotáhnout na pouhé tři body za vedoucí Frenštát pod Radhoštěm, ve vloženém zápase ale prohráli.

Hosté šli do zápasu v roli favorita, zároveň se na nich ale projevil těžký program z posledních dní. „Je to náročné, kluci jsou unavení, někteří i zranění,“ přiznal kouč Lubomír Luhový. Jeho svěřenci hráli v sobotu, ve středu a už v sobotu se představí znovu, tentokrát proti Háji ve Slezsku.

Polanka byla aktivnější už od úvodních minut. Hráči Českého Těšína byli horší na míči, neměli moc prostoru a dostávali se pod tlak. „Když do zápasu vstoupíme s menší koncentrací, vždy se nám to vymstí. To se znovu potvrdilo,“ mrzelo Luhového, jehož svěřenci dostali první gól sedm minut před koncem poločasu.

Do druhé půle šli s odhodláním vývoj zápasu změnit. „V šatně jsem jim říkal, že musíme zlepšit pohyb směrem dopředu,“ uvedl Luhový. Český Těšín skutečně přidal a začal hrát důrazněji, očekávaný výsledek se ale nedostavil. Naopak, domácí přidali dvě branky a v 70. minutě to bylo už 3:0. „Zlepšili jsme se, ale doplatili jsme na individuální chyby, které soupeř stoprocentně potrestal,“ pokrčil Luhový rameny.

Těšíňané aspoň snížili, branka Vlachoviče však neznamenala nic víc než korekci. „Už nebyl čas s tím něco dělat. Soupeř dneska zkrátka chtěl více než my, byl více motivovaný,“ uzavřel hostující kouč.

SK Polanka – FK Český Těšín 3:1 (1:0)

Branky: 38. Kaluža, 55. Miko, 70. Uher – 84. Vlachovič. Rozhodčí: Ochodek – Lalík, Viščor. ŽK: 2:1. Diváci: 1:0.

Český Těšín: Gradek – Kotas (51. Malyjurek), Matuszek, Rac, Šiška - Michalisko (66. J. Zogata), Kantor, Sostřonek (56. Krucina), S. Zogata – Vlachovič (65. Malyjurek), Kiška. Trenér: Luhový.