Havířovští fotbalisté v předešlých třech zápasech získali sedm bodů a předvedli výrazně lepší výkony než v úvodu jara. Jenže poslední duel hrubě nezvládli a v Pusté Polomi prohráli 0:3. „Skóre však mohlo být ještě vyšší,“ řekl hostující kouč Richard Beneš.

Fotbalisté Dolních Datyní k zápasu nepřistoupili vůbec dobře. „Mysleli si, že když jsou zachránění, tak to pojmou jako přátelský nebo pouťový zápas. Bylo to od nich bez zájmu, bez myšlenky a bez běhání,“ dodal naštvaný Beneš.

Kouč hostí kritizoval celý tým s výjimkou dvou hráčů – obránce Pištěka a záložníka Cenka. „Jinak všichni vyhořeli,“ pokračoval v ostrých slovech Beneš. „Neměli soudnost ani úctu ke klubu, ke mně ani k spoluhráčům,“ kroutil hlavou.

Pustá Polom šla rychle do vedení, do přestávky se domácí trefili ještě jednou a krátce po návratu z kabin zvyšoval už na 3:0 Rodek. Několik šancí měli i hosté, gólově se však neprosadili ani jednou.

Reputaci si Datyně mohou napravit v pátek v Krnově, kde odehrají poslední zápas sezony. „Dnes mě totálně zklamali, takto se fotbal hrát nedá. Příště nás navíc bude jen jedenáct,“ uzavřel Beneš.

SC Pustá Polom – TJ Dolní Datyně 3:0 (2:0)

Branky: 13. Kuděla, 34. Frank, 47. Rodek. Rozhodčí: Jurajda – Vidlička, Dvořák. Bez ŽK. Diváci: 60.

Dolní Datyně: Vasilko – Kučera, Baláž, Pištek, Kaduch (78. Polášek) – Rozsíval (68. Masopust), D. Cileček, Cenek, Čopák, Stebel – Marek (61. M. Cileček). Trenér: Beneš.