„Někdo si možná řekne, že je to ztráta, ale já to tak nevnímám. Kluky musím pochválit za odpracovaný a svědomitý výkon. Vydali se a Krnov prokazoval své kvality,“ uznal nový trenér havířovského mužstva Josef Čermák.

Soupeř na něj udělal dojem. „Je to silný tým, který by mě hrát nahoře. V záložní řadě nám dělali velké problémy. Měli i první šance. Musel jsem přeskupit řady a Gistingera stáhnout z podhrota do středové formace, aby nás tam nepřehrávali,“ připustil trenér Čermák.

Jakmile tak učinil, krnovské nákopy za obranu už nebyly tak účinné a začali se prosazovat i domácí. Také si vypracovali jasné šance. „Byly tam tutovky, nakonec si dal soupeř vlastní gól, ale Cenek k tomu protihráče donutil dobrým tlakem,“ pochvaloval si Čermák vedení svého mužstva.

Přátelská a příjemná atmosféra a vynikající sportovní výkony na trati. Takový byl letošní Albrechtický triatlon, kde krom dospělých startovaly i dětské kategorie.
Triatlon: Pokud nepadnou, bojují až do cíle

Po změně stran Krnov opět zabral. „Vletěli na nás, měli tlak a výsledkem toho byla druhá žlutá karta a vyloučení našeho Gistingera. Od té doby jsme se prakticky jen bránili,“ přibližoval trenér.

Obětavě hrající domácí odvraceli soustředěně všechny krnovské akce. Vydrželo jim to do 85. minuty, kdy se paradoxně trefil Macík, který si dal v první půli vlastní gól. „Krnov si určitě vyrovnání zasloužil. Musím ale vyzdvihnout naše kluky, jak to odjezdili. Každý bod v této soutěži se počítá,“ uzavřel Josef Čermák.

TJ Dolní Datyně – FK Krnov 1:1 (1:0)

Branky: 21. vlastní Macík – 85. Macík. Rozhodčí: Vrťo – Kret, Slaný. ŽK: 4:1. ČK: 62. Gistinger (D. Datyně). Diváci: 80.

D. Datyně: Vasilko – Kodenko, Cienciala, Pištěk, D. Cileček – Rozsíval (68. Kučera), Jaworek (84. Polášek), Cenek (60. Čopák), Kaduch – Gistinger, Baláž (86. Greger). Trenér: Čermák.

Karin Žolnerčíková má za sebou další letní turnaje.
Beachvolejbalistky v létě nezahálejí
Ilustrační foto
Fanoušek Slavie loupil v Karviné kvůli dresu Sparty