„Musíme bodovat se soupeři, kteří jsou na naší úrovni. Z těchto zápasů musíme vytěžit maximum,“ potěšilo trenéra Dolních Datyní Richarda Beneše.

První šanci zápasu měl hostující Baláž, velkou příležitost ale neproměnil, a tak jako první udeřila Stará Bělá.

V 36. minutě skóroval Fárek a domácí šli do kabin s jednogólovým vedením. „Hrálo se na úzkém hřišti. Hráče jsem upozorňoval na dlouhé auty soupeře, ale při jednom z nich nechali propadnout míč a prohrávali jsme,“ mrzelo Beneše. Jeho svěřenci ale po přestávce zabrali a otočili skóre.

„Věděli jsme, že se s nimi dá hrát, ale museli jsme být zodpovědní zezadu a více koncentrovaní vepředu. To se povedlo,“ hodnotil Beneš. Také Dolní Datyně využily dlouhého autu a v 57. minutě srovnal Baláž.

Patnáct minut před koncem zužitkoval přesný centr do vápna Gistinger a hosté vedli. Zdaleka ale neměli vyhráno. Hrálo se ze strany na stranu a gólman Jan Vasilko vytáhl ze svého arzenálu několik parádních zákroků.

„Už dlouho jsem neviděl tak výjimečný výkon gólmana. Chytil pět jasných šancí,“ vysekl svému brankáři poklonu trenér Beneš.

Ten po delší době využil i služeb zkušeného exligisty Petra Tomašáka, jenž přitom na začátku sezony ukončil kariéru. „Měli jsme štěstí, ale tři body jsou naše,“ uzavřel trenér Dolních Datyní.

FK Stará Bělá – TJ Dolní Datyně 1:2 (1:0)

Branky: 36. Fárek – 57. Baláž, 76. Gistinger. Rozhodčí: Jurajda – Folvarčný, Švec. ŽK: 3:3. Diváci: 135.

Dolní Datyně: Vasilko – Kodenko, Cienciala, Tomašák, Kaduch (75. Kučera) – Rozsíval, Dolák, D. Cileček (56. Čopák), Stebel – Baláž, Gistinger (M. Cileček). Trenér: Beneš.