„Prohráli jsme, ale po boji a proti skutečně kvalitnímu soupeři,“ uznal vedoucí havířovského mužstva Petr Mládek.

Svěřenci trenéra Josefa Čermáka chtěli doma potvrdit vysokou výhru 5:1 z Kobeřic a věřili si i na nováčka. „Chtěli jsme bodovat, ale soupeř začal o něco lépe a měl územní převahu. Pak jsme hru vyrovnali a asi dvě minuty před přestávkou jsme mohli jít do vedení,“ vybavil si Mládek stoprocentní šanci Masopusta. Ten ale zblízka přestřelil a poločas skončil bez branek.

„Škoda, mohlo se to vyvíjet jinak,“ zalitoval Mládek, který za rozhodující okamžik označil vyloučení domácího stopera Baláže. „Na startu druhé půle jsme inkasovali, ale to by zase takový problém nebyl. Jenže pak dostal Baláž snad během dvou minut dvě žluté karty po sobě,“ přibližoval Mládek.

Kapitán domácích dostal první žlutou zbytečně, neboť byla za strkanici, druhá už byla po faulu a stoper Datyní se musel po následné červené kartě poroučet ze hřiště. „Mužstvo se ale semklo a i v deseti jsme Fulnek pozlobili. Herně jsme nezaostali, byť bylo vidět, že soupeř má ve svém středu řadu šikovných fotbalistů,“ uznal Mládek.

Fulnek pak přidal druhý pojišťující gól a bylo jasné, že na body tentokrát Havířované nedosáhnou. „V oslabení už to bylo těžké, nicméně chlapci bojovali a nemáme se za co stydět. Byl to kvalitní zápas z obou stran,“ uzavřel Mládek zajímavý sobotní duel.

TJ Dolní Datyně – Fotbal Fulnek 0:2 (0:0)

Branky: 51. Maléř, 77. P. Zagol. Rozhodčí: Vidlička – Vojkovský, Svoboda. ŽK: 3:2. ČK: 54. Baláž (D. Datyně). Diváci: 100.

D. Datyně: D. Stach – Kučera (46. Greger), Baláž, Cienciala, Kodenko – Kaduch, D. Cileček, Jaworek, Rozsíval (81. Polášek) – Gistinger, Masopust (46. Stebel). Trenér: Čermák.