Soupeř zastavil sérii šesti porážek v řadě. „Chytili se na nás. Odjeli jsme tam s tím, že se soupeři nedaří a že se porazí sám. Přístup hráčů mě zklamal,“ řekl na rovinu trenér Čermák, který tušil problémy už před utkáním.

„Že by měla Čeladná dojet zbytek podzimu se samými porážkami, to nemohl čekat nikdo, byť bylo jasné, že se v klubu něco děje. Mají v týmu nějaké změny, potřebovali se z toho dostat, bohužel jsme jim to umožnili naším výkonem,“ neskrýval Čermák rozladění.

Čeladná byla živější, od první minuty zásobovala obranu Datyní jedním centrem za druhým, které prolétávaly do vápna nebo kolem něj, až bylo jasné, že se brzy něco ujme. „Z naší strany to bylo jen takové čekání na gól,“ mávl rukou Čermák.

A ten přišel po čtvrthodince hry, kdy se trefil Horváth. Ani další průběh poločasu, přestože už Havířované neinkasovali, nesliboval změnu k lepšímu. Datyně prohrávaly souboje, iniciativy se chopila Čeladná.

„Neměli jsme střed pole. Jaworek to tam sám nevytrhnul. Opravdu jsem zklamaný, hráči to vypustili. Prohráli ten zápas v hlavách,“ podotkl trenér Datyní. Ty inkasovaly ještě v 52. minutě, další šance už domácí zahodili. „Jen díky Vasilkovi jsme neodjeli s debaklem. Takový zápas musíme hodit za hlavu. Klukům jsem řekl, ať si to každý v hlavě srovná sám,“ zakončil nevydařený duel Josef Čermák.

Beskyd Čeladná – TJ Dolní Datyně 2:0 (1:0)

Branky: 19. Horváth, 52. Gaži. Rozhodčí: Slaný – Kret, Jurček. ŽK: 0:3. Diváci: 120.

D. Datyně: Vasilko – Kodenko, Cienciala, Pištěk, Kaduch (42. Kučera) – Rozsíval (82. Masopust), Cenek (54. Stebel), Jaworek, Gistinger (61. Polášek) – D. Cileček – M. Cileček (78. Kudláček). Trenér: Čermák.