Tedy zajímavě se vyvíjející utkání z jejich pohledu. V první půli, přestože skončila nerozhodně, měli totiž hru ve své moci. „Ten průběh byl jasně v náš prospěch. Sice jsme prohrávali, ale okamžitě jsme srovnali a hráli velmi dobře. Hlubinu jsme doslova drtili. Měli jsme přidat více gólů,“ zalitoval zpětně trenér Datyní Josef Čermák, když si vybavoval všechny havířovské šance.

Jenže gólově se urodilo až na startu druhé části. To se prosadil M. Cileček. „Oba naši střelci, tedy jak Michal, tak Tomáš Gistinger, odehráli výborný zápas. To se bohužel nedá říct o některých dalších hráčích,“ začal být Čermák kritický.

Po vedoucí brance si na lavičce říkal, že je hotovo, protože do té doby byly Datyně mnohem lepší. Chyba lávky. Zkušení hráči se už tou dobou začali rozptylovat diskusemi s rozhodčími, což pokračovalo také po chybě a gólu Hlubiny na 2:2.

„Jsem z toho zklamaný. I když hráči třeba mohou cítit křivdu, měli by se zdržet verbálních výpadů vůči arbitrům. Jsou tam od toho, aby hráli a ne diskutovali,“ zlobil se Čermák.

Vše vyvrcholilo v 63. minutě, kdy obdržel červenou kartu kapitán Baláž, který neudržel nervy na uzdě. V tomto momentu svým spoluhráčům příkladem moc nešel…

„Neukočírovali jsme emoce a stálo nás to body. Domácí to nakonec otočili, přitom tomu v první půli nenasvědčovalo absolutně nic. Bohužel jsme na něco podobného nedoplatili poprvé a budeme si k tomu muset něco říct,“ uznal Čermák.

Unie Hlubina – TJ Dolní Datyně 4:2 (1:1)

Branky: 52. a 72. Procházka, 16. Krčmařík, 80. Hyrník – 18. Gistinger, 47. M. Cileček. Rozhodčí: Potiorek – Boráň, Švec. ŽK: 1:3. ČK: 63. Baláž (D. Datyně). Diváci: 90.

D. Datyně: Vasilko – Kodenko, Baláž, Pištěk, Kučera – Rozsíval (83. Polášek), Jaworek, D. Cileček, Kaduch (86. Masopust) – M. Cileček, Gistinger. Trenér: Čermák.