„Jsem za kluky rád, protože je to odměna za práci v tréninku. Máme mladý tým a podstatné je, že kluci chtějí makat. A zápas zase příkladně odjezdili,“ pochvaloval si trenér mužstva Josef Čermák.

Nový kouč Datyní uhrál s týmem ve dvou zápasech čtyři body, protože u těsné porážky v Petrovicích ještě nebyl.

„Můžu vám říct, že mám Brušperk rád. Jako trenér jsem tady ještě neprohrál,“ zasmál se Čermák, který skvěle trefil sestavu, zvlášť zařazení Masopusta a Gregera, kterého trenér přeškolil z obránce na forvarda, se povedlo.

Čermák také zná domácího trenéra. „Ondru Hančína jsem vedl ještě ve Stonavě, spoustu kluků z Brušperku známe, třeba gólmana Ondru Pacanovského. Martin Váňa hrával u nás, Jirka Malúš zase ve Stonavě. Bylo to takové malé derby,“ popisoval Čermák.

Jeho tým začal skvěle. Greger se hned uvedl střelecky, Brušperk ale rychle srovnal. „Nicméně jsme hráli dobře. Na jeden dva doteky, přímočaře a odvážně. Líbilo se mi to,“ podotkl Čermák.

Havířované vedli už 3:1, domácí v závěru snížili a v nastavení měli dobrou možnost, když Vasilkovi vypadl míč z rukou a on jej opět chytil, což znamenalo přímák uvnitř pokutového území. Datyňská zeď se naskládala na brankovou čáru, domácí však bránu přestřelili. Datyně si tak připsaly cenné body.

A to Čermák před utkáním řešil menší dilema, protože Baláž mu odjel na dovolenou, zraněný Jaworek ještě nebyl fit a odseděl zápas jen na lavičce, a Gistinger zase nemohl nastoupit kvůli červené kartě.

„Kluci se ale semkli, dobře reagovali na změnu hry Brušperku a hlavně dávali góly. Jsme velmi spokojeni,“ zakončil Čermák tříbodovou sobotu.

SK Brušperk – TJ Dolní Datyně 2:3 (1:1)

Branky: 8. Zajac, 83. Váňa – 6. Greger, 53. Masopust, 62. Cenek. Rozhodčí: Jurajda – Vidlička, Dvořák. ŽK: 3:3. Diváci: 120.

D. Datyně: Vasilko – Kodenko, Cienciala, Pištěk, Kučera – Rozsíval, D. Cileček, Cenek, Kaduch – Masopust (87. Polášek) – Greger. Trenér: Čermák.