Havířovští minulý víkend doma porazili 2:1 Hlubinu a připsali si první jarní výhru. V sobotu mohli přidat další, ale zradila je koncovka.

Hosté dali v Šenově jeden gól, ten však stačil jen na bod. Další měli na kopačkách Kaduch, Marek či Stebel, Datyňští však zahazovali jednu šanci za druhou. „Je to škoda, byli jsme lepší,“ uvedl po zápase hostující kouč Richard Beneš.

Dolní Datyně do utkání vstoupily aktivně, jenže ve dvanácté minutě hostující obrana neuhlídala standardní situaci a Šenov vedl. Domácí se však z náskoku radovali jen krátce – v 24. minutě se po povedené kombinaci prosadil Jaworek a bylo srovnáno.

„Také ve druhém poločase jsme byli lepší, ale opět jsme neproměňovali šance,“ mrzela špatná produktivita svých svěřenců Beneše. Hosté mohli rozhodnout, třikrát šli sami na gólmana Klimszu, ten už ale žádný míč za svá záda nepustil. „Bod se píše, ale je to ztráta,“ uzavřel Beneš stručné hodnocení utkání.

SK Šenov – TJ Dolní Datyně 1:1 (1:1)

Branky: 12. Svoboda – 24. Jaworek. Rozhodčí: Smetana – Viščor, Jurček. ŽK: 2:4. Diváci: 157.

Dolní Datyně: Vasilko – Kodenko (63. D. Cileček), Baláž, Greger, Kaduch – Rozsíval, Jaworek ,Stebel, Cenek, Kučera (69. Čopák) – Marek. Trenér: Beneš.