První půle však ničemu podobnému nenasvědčovala. Hrál se totiž oboustranně dobrý a vyrovnaný fotbal. Šance měly oba týmy, gólově se ale prosadili jen domácí, které v 38. minutě poslal do vedení Wirth. „Měli jsme roh, ale nepodrželi jsme balon a inkasovali jsme,“ mrzela celá situace trenéra hostí Josefa Čermáka.

Za Dolní Datyně mohli srovnat M. Cileček s Gistingerem, skóre se ale měnilo až ve druhé půli. „Nabádal jsem hráče, ať hrajeme po zemi. A to se vyplatilo,“ mnul si ruce Čermák. Datyně předvedly famózní obrat z 0:1 na 5:1.

Krátce po přestávce srovnal Cenek, hned po osmi minutách už se Michal Cileček trefil a skóre otočil.

O pár minut později se podruhé v zápase prosadil Cenek a Kobeřicím se začala hra bortit. „Náš třetí gól rozhodl. Definitivně jsme je zlomili a mohli přidat další branky,“ uvedl havířovský kouč.

Poté už se utkání víceméně dohrávalo, hosté prostřídali sestavu a navíc se prosadili ještě dvakrát. „Jsme rádi, že jsme konečně dali tolik branek a že jsme se po poslední domácí remíze zase zvedli,“ připomněl Čermák předchozí ztrátu s Bystřicí. „Psychicky je to pro nás dobrá zpráva. Je super, že jsme to zvládli i na tak těžkém terénu,“ uzavřel.

Sokol Kobeřice – TJ Dolní Datyně 1:5 (1:0)

Branky: 38. Wirth – 50. a 72. Cenek, 58. M. Cileček, 78. Jaworek, 90. Masopust. Rozhodčí: Tabášek – Jurajda, Dedek. ŽK: 0:1. Diváci: 150.

Dolní Datyně: Vasilko – Kodenko, Baláž, Pištěk, Kaduch (50. Kučera) – Rozsíval (84. Polášek), Cenek (76., Masopust), Jaworek, Gistinger (89. Kudláček) – M. Cileček (72. Greger), D. Cileček. Trenér: Čermák.