Zabodovali i ve středečním vloženém kole proti Háji a dostali se do klidného středu tabulky. Pokud budou ve svých výkonech pokračovat, prožijí i klidnou sezonu. Bez starostí o udržení, jaké měly posledně.

„Vyhráli jsme, ale musím na rovinu říct, že Háj byl velice kvalitním soupeřem a část zápasu nás přehrával. Problémy nám dělala hlavně jeho levá strana zálohy,“ uznal trenér Datyní Josef Čermák, který před utkáním řešil absenci dvou stabilních stoperů Ciencialy a kapitána Pištěka.

Nahradil je útočníkem Balážem, který už kdysi stopera hrával, a D. Cilečkem. „David je člověk, který snad dovede zahrát úplně všude. Ve čtvrtém utkání jsem ho poslal na čtvrtou pozici a on mi pokaždé zahraje perfektně,“ chválil trenér Čermák.

Po divokém úvodu, kdy nejprve šikovnou tečí skóroval Jaworek, aby vzápětí srovnal hájecký Eršil, začali mít navrch hosté a zahodili dvě tutovky. Při jedné se vytáhl gólman D. Stach, bohužel se zranil a o přestávce jej nahradil Vasilko.

Ve druhé půli domácí srovnali hru a snažili se o pohledný kombinační fotbal, který zase dělal problémy Háji. I tak měli hosté jedinečnou šanci jít do vedení, ale dva jeho hráči se na zadní tyči nedohodli, kdo vlastně míč do prázdné brány uklidí, a balon nakonec skončil vedle.

„To byl asi klíčový moment zápasu, byť i my jsme šance měli. Nakonec jsme dali rozhodující gól my a jsme za to moc rádi, protože jsme potřebovali napravit ten výpadek v Oldřišově,“ vzpomněl smolné víkendové utkání Čermák.

Zmínil i přínos Cenka, který dal vítězný gól. Pěkně prošel do obrany soupeře, prohodil si míč mezi stopery a vyzrál i na gólmana. „Honza potvrzuje aktuální formu, ve třetím utkání po sobě dal gól, to už není náhoda,“ dodal trenér havířovského týmu.

Tečku za utkáním obstaral rutinér Baláž, který utaženou střelou z přímého kopu otlačil balon od břevna za brankovou čáru. Krásný gól.

TJ Dolní Datyně – TJ Háj ve Slezsku 3:1 (1:1)

Branky: 6. Jaworek, 73. Cenek, 90. Baláž – 7. Eršil. Rozhodčí: Ochodek – Potiorek, Čuba. ŽK: 1:1. Diváci: 120.

D. Datyně: D. Stach (46. Vasilko) – Kodenko, Baláž, D. Cileček, Kučera – Jaworek (66. Polášek), Rozsíval, Cenek, Kaduch – Masopust (79. M. Cileček) – Gistinger (84. Greger). Trenér: Čermák.