Tým z okrajové části Havířova se zatím potýká s opakujícími se chybami, které hráče sráží. „Přijde mi, jako bychom všem ostatním v soutěži dodávali potřebné sebevědomí, zatímco to naše jde dolů,“ vrtěl nesouhlasně hlavou hrající trenér mužstva Pavel Cirkl.

Když se ohlédl za utkáním v Pusté Polomi, nezbývalo mu než konstatovat, že oproti předešlému duelu se prakticky nic nezměnilo. Akorát to, že ve stoperské dvojici se nově objevil Artur Wojnarovský, trenér divizního Frenštátu, který se uvolil Datyním pomoct ještě hráčsky.

„Mé hodnocení může být vlastně totožné jako před týdnem. Opakující se chyby při zakládání útoku i při samotném vedení útoku nás stojí body. Přijde ztráta míče, okamžité otočení hry, brejk a gól soupeře,“ dodal Cirkl.

Výkon jeho týmu by na školní stupnici zase zaváněl pětkou. Přitom Havířované mohli opět jít do vedení, ale za stavu 0:0 pokazili brejk dva na jednoho, zanedlouho musel pro zranění odstoupit útočník Michal Cileček a v 17. minutě udeřili domácí. V závěru poločasu se strhla přestřelka, z níž vyšli vítězně znovu Polomští.

„Dostáváme branky po strašných chybách. Brankář za góly nemůže, jsou to všechno situace, kdy soupeř využije naši špatnou nahrávku, nebo prostě nastřelíme protihráče a balon jde na nohy soupeře, který nakonec přesně zakončí. Prakticky všechny góly z Polomi byly po obdobných situacích. A sami těch gólů moc nedáváme,“ krčí rameny Cirkl.

Jeho tým spadl po víkendu na dno tabulky krajského přeboru, je jediný, kdo ještě nebodoval, což se může změnit ve středeční dohrávce proti Hlubině.

SC Pustá Polom – TJ Dolní Datyně 5:2 (3:1)

Branky: 43. a 74. Mrázek, 17. Rodek, 36. Galus, 88. Kludka – 44. Gistinger, 84. Greger. Rozhodčí: Viščor – Slaný, Fryč. ŽK: 1:1. Diváci: 150.

D. Datyně: Klimsza – Kučera (73. Kanovský), Wojnarovský, Pištěk, Kodenko (78. Polášek) – D. Cileček, Cenek – Kaduch, Gistinger, K. Rozsíval (76. Kudláček) – M. Cileček (12. Greger). Trenér: Cirkl.

Házenkáři Karviné (v bílém) si doma na úvod extraligy poradili s Jičínem 27:26.
Vítězný vstup Baníku Karviná do extraligy. Bez nervů to ale nebylo
Kanonýr Stonavy Josef Zoller se raduje z jednoho ze svých dvou gólů do sítě rivala.
Souboj o první místo v Orlové vyhrála Stonava. Bombarďák Zoller opět udeřil