Nový kouč přišel do Havířova v průběhu května. Naposledy působil v ostravském Slovanu, který dostal z okresu až do I.A třídy. „Nejprve jsem se s hráči samozřejmě seznamoval, poznával je na tréninku i v přípravných zápasech. Těch jsme odehráli pět a byl jsem s nimi vcelku spokojen, i s tréninkovou morálkou. Věřil jsem, že natrénované prvky přeneseme i do mistrovského utkání, ale bohužel,“ poznamenal úvodem Cirkl.

Natěšený nováček z Petřvaldu udeřil záhy, již v 11. minutě nechytatelnou dělovkou Huvara, Havířované ale srovnali. „V kabině jsem klukům říkal, že předvedli jednu pořádnou akci a hned to skončilo gólem. Ať jich tedy předvedou více,“ podotkl Cirkl.

Smůlou pro hosty bylo, že ještě před odchodem do šaten inkasovali znovu. Ze standardky. „Už jsem byl upozorněn, že bránění standardních situací je u nás problém, bohužel se to potvrdilo, protože i třetí gól jsme dostali po takové situaci. Nechali jsme zakončovat po rohovém kopu úplně volného hráče,“ kroutil hlavou Cirkl.

Domácí spoléhali ve druhé půli na brejky, hrály hlavně Datyně, ale s výsledkem už nic neudělaly. Naopak při otevřené hře v závěru ještě inkasovaly. „Jsme takoví hračičkové, držení balonu bylo na naší straně, jenže když je to bez zakončení, tak je to k ničemu,“ uznal nový datyňský trenér, jemuž scházel Jaworek, který se při posledním přípraváku zranil.

TJ Petřvald na M. – TJ Dolní Datyně 4:1 (2:1)

Branky: 44. a 78. D. Štverka, 11. Huvar, 89. Holcman – 31. K. Rozsíval. Rozhodčí: Levinger – Viščor, Jurček. ŽK: 1:3. Diváci: 180.

D. Datyně: Vasilko – Kaduch, Kudláček, Pištěk, Kodenko – Cenek – K. Rozsíval, D. Cileček, Gistinger, Polášek (53. M. Cileček) – Marek. Trenér: Cirkl.