„Získali jsme bod, ne ztratili. Výkon ve druhém poločase byl totiž špatný,“ hodnotil utkání trenér domácích Lubomír Luhový. Jeho svěřenci přitom začali docela dobře a už v 21. minutě otevřeli skóre. Postaral se o to Kantor, který nádherně zahrál přímý kop a nedal Vasilkovi v havířovské bráně sebemenší šanci.

Dolní Datyně opět trápil stejný problém – složení stoperské dvojice. I v jedenáctém utkání musel trenér Richard Beneše sestavit střed obrany jinak než v předchozím duelu. Svůj tým přesto dokázal dobře připravit. Není divu, vždyť v Českém Těšíně působil skoro pět let.

„Byla to výhoda, kluky jsem mohl na Těšín připravit, znám místní prostředí i hráče. Osm fotbalistů ze současného kádru jsem tam sám přivedl,“ uvedl.

Hosté si vypracovali více šancí. Gistinger šel dokonce sám na bránu, ale Gradek jeho pokus zastavil. „Ve druhé půli jsme to chtěli změnit. Neměli jsme co ztratit, byli jsme silnější a aktivnější,“ zdůraznil Beneš. Jenže rána z přímého kopu skončila na břevně a vyrovnání se ne a ne dostavit.

„My jsme zase měli nějaké brejky, ve kterých jsme soupeře přečíslili, ale ani jeden jsme nedotáhli až do konce. A tak nás soupeř potrestal,“ mrzelo českotěšínského kouče Luhového.

Datyně se zaslouženého vyrovnání dočkaly v 83. minutě, kdy se ranou z velké dálky trefil Čopák, který využil nerovného terénu a Gradkovi míč odskočil. „Ale takový je fotbal, terén byl pro všechny stejný,“ uvedl Beneš.

V závěru mohl rozhodnout hostující Rozsíval, Gradek byl ale přesný a spoluhráče podržel. „Jsme zklamaní, výkon ani nasazení nebyly dobré,“ uznal závěrem Luhový. To datyňský Beneš by před zápasem bod bral, ale po utkání sám cítil, že hosté měli na víc. „Mohli jsme získat i tři,“ věděl.

FK Český Těšín – TJ Dolní Datyně 1:1 (1:0)

Branky: 21. Kantor – 83. Čopák. Rozhodčí: Kret – Smetana, Jurajda. ŽK: 1:2. Diváci: 175.

Český Těšín: Gradek – Bolek, Matuszek, Sostřonek, Šiška – Michalisko (46. Folwarczny), Kantor, S. Zogata, Martinek (63. Byrtus) – Vlachovič, Kiška. Trenér: Luhový.

Dolní Datyně: Vasilko – Kodenko, Pištěk, Dostál, Stebel – D. Cileček – Rozsíval, Dolák (64. Kaduch), Čopák, Gistinger – Baláž (70. Kučera). Trenér: Beneš.