Co duel prozradil oběma trenérům? „Ukázal nám, že i v divizi jsou velmi dobrá mužstva,“ pochvaloval si Marek Bielan, kouč MFK Karviná B, který přezimoval na 1. místě tabulky MSFL. „A také to, že jsme velmi dobře fyzicky a silově připraveni, za což jsem rád. Hráči vydrželi devadesát minut napadat, presovat a hrát v dobrém tempu, takže jsme spokojeni,“ konstatoval Marek Bielan.

Start do druhé části třetí ligy má mladá karvinská rezerva ligového týmu pořádně ostrý, v úvodním utkání ji v neděli 10. března čeká domácí derby s Baníkem Ostrava B, který je v tabulce druhý se stejným počtem 33 bodů. „Těšíme se, příprava byla strašně dlouhá a mistrovské utkání je jiné než přátelák,“ dodal kouč MFK B.

Anketa o nejlepšího trenéra Moravskoslezského kraje jde do velkého finále. S nejvyšším počtem hlasů ze všech šesti okresů postoupil z 1. místa trenér Libhoště Luděk Odstrčilík (na snímku).
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Havířov půjde do druhé části divize F s novým trenérem a hodně obměněným hráčským kádrem. „Myslím si, že Karviné, za kterou v prvním poločase nastoupilo asi pět kluků, kteří hrají za áčko, jsme byli víceméně vyrovnaným soupeřem. Pro nás to byl hodně těžký zápas,“ pochvaloval si trenér Havířova Tomáš Mrázek poslední herní prověrku.

„Karviná má kvalitu a není náhodou, že vede třetí ligu. Potvrdili jsme si, že máme také velice kvalitní mančaft. V prvním poločase jsme hráli možná trochu bojácně, ale postupem času jsme se do toho začali dostávat. Ve druhém poločase jsme ukázali i pěkné kombinační akce. Za stavu 0:2 dal Jirka Remiáš krásnou hlavičkou gól, ale rozhodčí mávl ofsajd,“ upozornil kouč Indiánů, že generálka mohla skončit remízou.

Fotbalisté Havířova pod vedením trenéra Miroslava Matušovice v říjnovém 12. kole divize F vyhráli v Řepišti 2:1. Do jarní části soutěže půjdou Indiáni s novým koučem i hráčským kádrem.
Havířov má dalšího brankáře z Baníku Ostrava, přípravu zvládá na vítězné vlně

„Byl to pro nás nejtěžší soupeř v přípravě. Ověřili jsme si, že jsme nepropadli, ba naopak, Karviná to s námi neměla vůbec jednoduché. Jsem rád, že jsme na tom fyzicky velmi dobře a připraveni, dva měsíce jsme dobře potrénovali a proti Karviné obstáli,“ byl spokojený i Tomáš Mrázek.

Havířov je v tabulce divize F osmý. Jaro začne v neděli 10. března doma proti třetímu Šumperku, na který ztrácí čtyři body.

Fotbalisté Lokomotivy Petrovice (v bílých dresech) v říjnovém 12. kole I.A třídy prohráli ve Starém Městě 0:1. Do jarních bojů o udržení půjde třináctý tým skupiny B s novým trenérem i hráčským kádrem.
Zemětřesení v Petrovicích. Lokomotiva odmítá derby s Interem, sází na cizince

Generálka na jarní část sezony:

MFK Karviná B – MFK Havířov 2:1 (2:0)

Branky: Bielan z pen., Vinicius – Wojnar.

Karviná B: Lapeš - Trček, Kauan Carneiro, Bielan ml., Antovski - Motyčka, Ayaosi - Ojora, Ezeh, Kačor - Vinicius. Střídali: Vodilka, Brzóska, Zdunek, Jurga. Trenér: Marek Bielan.

Havířov: Laštůvka (Prokel) - Schaffartzik (P. Kundrátek), Michalčák, Remiáš, Skoupý, Večera (L. Kundrátek), Jež (Puchel), Bewene, Wojnar, Heller, Hamrozi (Zaremba). Trenér: Tomáš Mrázek.