Po odhlášení Šenova měli havířovští fotbalisté neplánovanou dvoutýdenní přestávku od posledního odehraného duelu. Pomohla?

„Ale ano. Měli jsme nějaká svalová zranění, tak jsme se dali dokupy. Hlavně Cenek, který neustále laboruje s kotníkem. V zimě to pravděpodobně bude řešit operací. Ještě uvidíme,“ přemýšlel trenér Datyní Josef Čermák.

Těšín nerozehrál zápas vůbec špatně. Slušně kombinoval a připsal si na konto dvě tutovky, konkrétně Krucina s Latochou. Branka z toho však nebyla. „Na Latochu jsem kluky upozorňoval, je to nebezpečný hráč,“ doplnil Čermák.

Bohumínské házenkářky zažívají skvělou sezonu.
Házenkářky Bohumína padly s Porubou, zatím ale udivují

I jeho tým mohl skórovat. Kodenko trefil z přímého kopu břevno, a tak se dál čekalo na vstupní gól. „Musím uznat sílu domácích Datyní, které hrály velmi dobře. My jsme působili docela organizovaně a svým hráčům toho moc vytknout nemůžu, ale Datyně působily o něco hladověji,“ porovnával trenér Těšína Lubomír Luhový.

„O půli jsme trochu pozměnili ofenzivní rozestavení. Šel tam Michal Cileček, hned vnesl do útoku svěží vítr a měli jsme dvě šance. Asi jsme tím Těšín trochu zaskočili,“ vyšlo Čermákovi střídání.

Vstup do druhé půle opravdu vyšel Havířovanům na jedničku, neboť Gistinger dal okamžitě gól. Jenže S. Zogata přispěchal s poměrně rychlou odpovědí.

„Za stavu 1:1 se zápas lámal. Měli jsme tam nějaké slibné brejky dva na jednoho, tři na dva i čtyři na dva, ale finální fázi jsme pokaždé vyřešili zle a Datyně nám poslední přihrávku vždy sebraly. Tam se to mohlo překlopit na naši stranu. Druhý gól rozhodl,“ mínil Luhový, s nímž souhlasil i domácí Čermák.

František Straka se vrací domů. S Karvinou bude v neděli bojovat o body v Českých Budějovicích.
Trenér Straka: Těším se domů i na Hlubokou

„Čekalo se na druhý gól, který jsme naštěstí dali my. Kluky musím pochválit za obětavost a bojovnost. Neustále si za třemi body šli. Vyzdvihl bych naši stoperskou dvojici Baláž – David Cileček, která pracovala bezvadně,“ těšily tři body Čermáka.

Derby bylo také velmi slušné. Hráči bojovali a předváděli důrazný fotbal, ovšem také k sobě byli ohleduplní. Rozhodčí musel z kapsičky tasit jedinou žlutou kartu.

TJ Dolní Datyně – FK Český Těšín 2:1 (0:0)

Branky: 47. Gistinger, 74. Jaworek – 56. S. Zogata. Rozhodčí: Švec – Vojkovský, Šištík. ŽK: 1:0. Diváci: 100.

D. Datyně: Vasilko – Kodenko, Baláž, D. Cileček, Kučera (78. Neuman) – Rozsíval (88. Polášek), Cenek (65. Marek, 90. Masopust), Jaworek, Kaduch – Greger (46. M. Cileček), Gistinger. Trenér: Čermák.

Č. Těšín: Pecha – Šiška, Lanc, Sostřonek, Byrtus – Slowiaczek (78. J. Zogata), Nazareno, S. Zogata, Cieslar – Latocha, Krucina. Trenér: Luhový.

První liga šachových družstev se rozjela. Hráči Těšína na úvod vyhráli.
Šachisté Českého Těšína získali dva body, Orlová bod
Starší dorostenci Baníku se dočkali výhry.
Dorosty HCB konečně naplno bodovaly