V Datyních se hrál vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. A jak už se na derby sluší a patří, nechybělo ani pár vyhrocených situací. Utkání bylo plné osobních soubojů a na trávníku to jiskřilo. „Byla tam spousta emocí,“ uznal po zápase trenér domácích Richard Beneš.

Jeho svěřenci nezačali špatně, znovu však doplatili na individuální chyby. Jednu z nich potrestal v 34. minutě Hanusek, který se trefil šajtlí k tyči a otevřel skóre. Srovnat mohl Baláž, ten ale přestřelil branku.

Hosté měli v utkání tři vyložené šance a dvě z nich proměnili. V úplném konci první půle prostřelil Vasilka přízemní střelou Makula a Petrovice byly na koni.

Domácí se ve druhé půli tlačili za vyrovnáním. „Začali jsme, jako by to bylo 0:0,“ uvedl Beneš. Gistinger však trefil jen spojnici tyče a břevna a Marka vychytal ve stoprocentní šanci Svatoš. „Gólman předvedl několik vynikajících zákroků,“ vyzdvihl jeho výkon trenér Lokomotivy Dušan Kohút, který svůj tým za předvedený výkon pochválil. „Až na malé výjimky jsme zápas měli pod kontrolou,“ potěšilo jej.

To trenéra domácích ztráta bodů mrzela. „Remíza by byla spravedlivější. Ale hraje se na góly, soupeř byl zkušený a trestal nás svou produktivitou,“ uvedl Beneš. Havířovští v minulém kole ve Staré Bělé vyhráli i s pověstným fotbalovým štěstíčkem, které je proti Lokomotivě opustilo. „Ale i tak musím kluky pochválit za to, jak bojovali,“ dodal kouč Dolních Datyní.

Lokomotiva se díky šesté výhře v sezoně dostala už na čtvrté místo tabulky a přeskočila i Český Těšín. „Jsme rádi, že jsme to zvládli. Tím spíš, že se jednalo o derby a v něm je všechno možné,“ oddechl si po zápase trenér Kohút, který byl rád, že jeho tým zvládl utkání i na úzkém hřišti. „Je to tady pro soupeře nepříjemné, domácí jsou na to zvyklí,“ přidal zajímavý postřeh.

TJ Dolní Datyně – Lokomotiva Petrovice 0:2 (0:2)

Branky: 34. Hanusek, 45. Makula. Rozhodčí: Potiorek – Szwed, Vojkovský. ŽK: 1:4. Diváci: 166.

Dolní Datyně: Vasilko – Kodenko, Marek, Cienciala, Stebel – D. Cileček, Rozsíval, Dolák, Čopák (69. M. Cileček), Gistinger – Baláž (49. Jaworek). Trenér: Beneš.

Petrovice: Svatoš – Reichl, Gill Holec, Rusil – Makula, Žyla, Czyž (89. Paduch), Hanusek – Urban, Legierski. Trenér: Kohút.