„Soupeř je kvalitní, má v týmu spoustu zkušených borců, proto bylo potřeba nedat mu ani milimetr prostoru na rozehrávku. Postavili jsme to na pohybu, aktivitě. Soupeře jsme rozběhali, kolmými přihrávkami se dostávali za jeho obranu a vytvářeli si šance. Bylo jich snad deset,“ rekapituloval vydařené utkání z domácího pohledu českotěšínský trenér Lubomír Luhový.

Derby se hrálo za neustálého deště na těžkém terénu, s čímž se Petrovice nevyrovnaly. „První poločas bych ani nehodnotil, tam jsme hráli velmi slabě a vůbec jsme se nedostali do hry. Poprvé jsme vystřelili na bránu až někdy po dvacáté minutě a soupeř byl lepší,“ uznal trenér Lokomotivy Dušan Kohút.

Jenže ani po změně stran to zase o tolik lepší nebylo. „Nejlepším hráčem soupeře byl gólman Svatoš. Chytil nám několik tutovek,“ přibližoval Luhový.

Lokomotiva se ale přece jen trochu zvedla. „Ale jen o něco. Naše střelecké pokusy byly nedůrazné,“ informoval Kohút. Vyjma standardky, po které Alman srovnal. „Kdybychom zápas nevyhráli, bylo by to kruté, těch gólovek jsme si vypracovali dost,“ podotkl Luhový.

Stínem utkání bylo zranění gólmana Vladimíra Pechy, jehož s otřesem mozku odvezla sanitka do nemocnice. „Bylo to nezaviněné, vyběhl na centr a srazil se s protihráčem. Smůla,“ popsal nepříjemný okamžik Luhový.

Pět minut se nehrálo, hned poté ale vrátil domácím vedení Vlachovič. „Ten nám dal ve třetím vzájemném zápase už třetí gól,“ zasmál se Kohút.

Domácí tak vyválčili tři body pro svého kolegu Pechu, Lokomotivě se na Těšíňany nedaří. „Není to zrovna náš oblíbený soupeř,“ připustil Kohút. „Ale měli dneska více šancí, zasloužili si vyhrát. Paradoxně jsme tam ještě v závěru mohli po šanci Sikory srovnat, ale to bychom asi chtěli moc,“ zakončil petrovický trenér.

FK Český Těšín – Lokomotiva Petrovice 2:1 (1:0)

Branky: 17. Latocha, 75. Vlachovič – 74. Alman. Rozhodčí: Svoboda – Jurygáček, Wawrzyk. Bez ŽK. Diváci: 120.

Č. Těšín: Pecha (75. Wojciuch) – Bolek, Lanc, Sostřonek, Cieslar – Folwarczny (84. J. Zogata), Šiška, S. Zogata – Vlachovič – Nazareno (69. Matuszek), Latocha (90. Krucina). Trenér: Luhový.

Petrovice: Svatoš – Šiška (46. Ostáš), Gill, Urban, Paduch – Makula, Hoffmann, Alman, Kubišta – Ciku, Juroszek (66. Sikora). Trenér: Kohút.