„Možná, že nám to i pomůže, kluci třeba budou víc hladoví po míči. Místo generálky jsme trénovali,“ upozornil kouč, že tým ani minulou sobotu nezahálel. „Myslím, že zápasů v přípravě bylo dost,“ dodal. Český Těšín v nich porazil Staré Město (3:0), slovenskou Čadcu (3:1) a Turzovku (3:0), remizoval s Bohumínem (1:1), podlehl Frenštátu (1:3), Hlubině (1:5) a ligovému dorostu Karviné (0:1).

„Odehráli jsme dobré utkání s Bohumínem, které skončilo remízou 1:1, a i přes porážku 1:5 s Hlubinou,“ pochvaloval si Petr Sostřonek silné soupeře z divize. V posledním duelu Český Těšín před dvěma ttýdny porazil 3:0 Staré Město, lídra skupiny B v I. A třídě.

Zápas 5. kola krajského přeboru Petřvald na Moravě - Český Těšín 3:0.
Český Těšín nehledí na výsledky, herní projev testuje na silných týmech z divize

Celou zimní přípravu, která odstartovala 12. ledna, hodnotí trenér kladně. „Splnila svůj účel. Tréninků mohlo být o trošku víc, ale v rámci možností, kdy hráči někdy nemohli přijít kvůli práci, to bylo dobré,“ konstatoval Petr Sostřonek. Vše probíhalo v domácím prostředí. „Zápasy jsme většinou hráli na kvalitní umělé trávě v Třincii a trénovali v Těšíně,“ upřesnil kouč.

Jak se změnil během zimy hráčský kádr?

„Odešli pouze Lukáš Bora a z pracovních důvodů Jan Hamrozi. Na jeho místě bude hrát mladý Šimon Gibiec, který nastupoval už na podzim. Teď dostane víc možností se ukázat,“ prozradil Petr Sostřonek.

„Posilu máme jen jednu, zkušeného kvalitního gólmana Richarda Mrozka z Vítkovic. V posledních zápasech podzimu nás trošku bolely zadní řady, které jsme s ním vyztužili. V přípravě to bylo vidět, obrana byla hodně solidní,“ pochvaloval si novou tvář v mužstvu.

„Měli jsme vyhlídnuté ještě nějaké hráče, ale nedohodli jsme se na finančních podmínkách, protože nechceme nikoho přeplácet,“ vysvětlil kouč. „Do týmu jsme z dorostu zařadili útočníka Maria Šmerdu, který bude dostávat šanci,“ připomenul filozofii klubu zabudovávat do kádru mladé hráče.

Zápas 15. kola krajského přeboru SK Stonava - Slavia Orlová 0:3.
Stonava je připravená. V generálce rozstřílela Hlubinu, gól dala i nová posila

V tabulce krajského přeboru Český Těšín přezimoval na 10. příčce s 23 body za sedm výher a dvě remízy. „Chtěli bychom výš. Na první místo nemáme finance ani hráče, protože někteří soupeři v zimě hodně posilovali, ale rádi bychom se pohybovali kolem 4 místa,“ naplánoval Petr Sostřonek útok do horních pater tabulky. Momentálně jeho svěřence od 4. pozice dělí pět bodů.

Jarní premiéru bude mít Český Těšín v sobotu 16. března od 12 hodin na umělé trávě v Horní Suché v okresním derby se Stonavou, kterou na začátku sezony porazil doma 3:1.