Lokomotiva přezimovala na čtvrtém místě tabulky. „Pokud bude možnost postoupit, určitě se jí nebudeme bránit,“ říkal před začátkem jara kouč týmu Dušan Kohút. A po víkendovém utkání proti Hlubině se zdá, že je tento cíl reálný.

V Petrovicích před startem druhé poloviny sezony panovala mírná nervozita. Tým se totiž během přípravy nikdy nesešel kompletní, a tak nikdo pořádně nevěděl, jak to bude na hřišti vypadat.

Však také v úvodní čtvrthodině měl více ze hry soupeř z Ostravy, Lokomotiva se ale postupně dostala do hry a nakonec začala diktovat tempo zápasu.

Velmi důležitá akce se odehrála v 23. minutě. Urban našel přesným centrem Hanuska a ten povedenou ránou z voleje otevřel skóre. Od té doby už Lokomotiva dominovala. „První gól nás uklidnil, od té doby jsme byli lepší, i když góly jsme si schovali až na druhou půli,“ uvedl Kohút.

A skutečně. Další branky začaly padat až po přestávce. Krátce po návratu z kabin našel Reichlův centr hlavu Makuly a ten už neměl problém dostat míč do sítě. Na 3:0 dával z penalty svým druhým gólem Hanusek a definitivní pojistku na vítězství přidal po pěkném uvolnění Urban.

Za hosty až v samém závěru snížil Sasko, který tak sebral čisté konto novému gólmanovi Lokomotivy Majerczykovi.

„Na začátek to byl slušný výkon. Příští týden nám ale budou chybět někteří klíčoví hráči a budeme to mít mnohem těžší. I vzhledem ke kvalitě příštího soupeře,“ upozornil na absenci opor před zápasem s Čeladnou trenér Kohút.

Lokomotiva Petrovice – Unie Hlubina 4:1 (1:0)

Branky: 23. a 68. z pen. Hanusek, 49. Makula, 72. Urban – 90. Sasko. Rozhodčí: Čuba – Matějek, Potiorek. ŽK: 4:2. Diváci: 95.

Petrovice: Majerczyk – Chwastek, Gill, Ruisl, Alman (84. Škuláň) – Reichl, Makula (88. Paduch), Hoffmann, Kubišta – Hanusek (75. Sikora), Urban. Trenér: Kohút.