„Trápí nás personální situace,“ upozorňoval během zimní přípravy trenér Dolních Datyní Petr Blejchař, který si v herních prověrkách kvůli doplnění kádru musel mnohdy půjčit hráče soupeře.

Důvod?

Odchod tří opor, kdy Gaži zamířil do divizního Bohumína, Matyska posílil lídra krajského přeboru v Petřvaldu na Moravě a Novák divizní Vratimov, a také dlouhodobě zranění hráči.

„Na papíře mám momentálně patnáct hráčů a jednoho gólmana. V rámci výměny přišel v lednu z Vratimova Tomáš Zbavitel, z hostování v Horních Bludovicích se vrátil David Polášek a z Hrabové přišel mladý Vojtěch Dudek. Bohužel vedení klubu nikoho dalšího nepřivedlo. Několik hráčů jsem měl rozjednaných, ale nedomluvili se,“ řekl Petr Blejchař před čtvrtečním tréninkem.

„Do zápasu mám dvanáct zdravých hráčů a gólmana, Rozsíval je po zlomenině palce na ruce zatím na lavičce, Kučera a dorostenc Venglář jsou zranění,“ konstatoval trenér.

Přípravný zápas fotbalisté Staré Město - Český Těšín 0:3.
Do jara bez generálky, ale s posilou. Kdo vyztužil zadní řady Českého Těšína?

Přesto jeho tým skončil druhý v zimním turnaji v Orlové, kde jedenáctka statečných poprvé padla až ve finále s domácí Slavií 1:2, zvládl krátké soustředění na Kypru a před týdnem v generálce porazil 3:1 Těrlicko 2022 (I.B třída).

Pokud Jestřábi kvůli nízkému počtu hráčů sezonu dokončí, jaké v ní mají ambice? „Cílem je zase hrát pěkný fotbal, klidná záchrana, stabilizace klubu a další rozvoj hráčů,“ prozradil Petr Blejchař, trenér Dolních Datyní.

V podobné situaci byli Jestřábi už vloni v létě, tehdy se ale klubu podařilo těsně před prvním zápasem sehnat posily last minute.