„Vypadá to, že se postupně zhoršujeme. Nejdříve jsme inkasovali čtyři góly, pak pět a teď šest,“ porovnával předchozí neúspěchy nový trenér mužstva Richard Beneš.

Sám ale vidí herní progres. „Tým v létě prakticky netrénoval, nejsme sehraní a chybí fyzička. Proti Břidličné jsme hráli patnáct minut, proti Brušperku třicet a teď už celý poločas,“ vysvětluje.

Datyně proti Polance dokonce vedly, jenže mančaft sráží hrubé individuální chyby defenzivních hráčů (jako třeba v Brušperku).

Hráči se jich nevyvarovali ani v sobotu, kdy Polance nabídli vyrovnání na 1:1. „Díváme se ve vápně na to, jak neobsazený hráč přibíhá k míči a střílí,“ zalitoval Beneš. „Ale i 1:1 bylo dobré, uklidňoval jsem hráče, ať to v pohodě dohrají a o přestávce se připravíme. I bod by měl cenu,“ přibližoval.

Jenže domácí remízový stav neuhráli a dostali gól do šatny. „Něco jsme si k tomu v kabině řekli, jenže veškerá taktika vzala za své, když jsme hned zkraje druhé půle opět dostali gól,“ pokrčil rameny Beneš.

Brzy tedy bylo po zápase a mohla si zahrát celá lavička Havířovanů. Zatím je jasné, že absence dvou nejzkušenějších borců sestavy Tomašáka s Neumanem je víc než citelná a doposud je nebyl schopen nikdo nahradit.

„Už jsme si vyhlédli stopera, musíme s tím něco dělat. Naše výhoda je, že si krajský přebor užíváme, je to pro klub svátek, nikdy nehrál tak vysoko. Ale prohrávat samozřejmě nebaví nikoho. Věřím, že se budeme postupně zlepšovat. Dopředu by to šlo, jsou tady šikovní hráči, musíme ale odstranit ty hrozné individuální chyby vzadu, jinak budeme pořád dostávat góly,“ uvědomuje si Beneš.

TJ Dolní Datyně – SK Polanka nad Odrou 1:6 (1:2)

Branky: 19. Jaworek – 25. a 74. z pen. Ševčík, 45. a 49. Miko, 83. Kaluža, 86. Surovec. Rozhodčí: Šimeček – Šujan, Janáč. ŽK: 3:0. Diváci: 120.

D. Datyně: Stach – Kučera (68. M. Cileček), Marek, Pištěk (70. Batiha), Kaduch – K. Rozsíval (84. Dostál), Jaworek (54. Kodenko), Stebel, D. Cileček (58. Čopák) – Baláž, Gistinger. Trenér: Beneš.