Havířovští ze šestnácti zápasů vyhráli čtyřikrát, získali 14 bodů a přezimují na třináctém místě tabulky.

Hůře jsou na tom už jen tři týmy, přesto v Datyních věří, že soutěž udrží. A udělají pro to maximum.

Na začátek ale musí najít trenéra. Richard Beneš totiž bezprostředně po domácím výprasku od Krnova (1:7) ve 14. kole odstoupil a vedení klubu za něj dosud náhradu nepřivedlo. Poslední zápas v Břidličné, kde Datyně prohrály 0:2, odtrénoval Petr Mládek, ten ale v roli hlavního lodivoda lavičky na jaře působit nebude.

Karvinští (v zelenkavém) podlehli Plzni 1:2.
Důstojná prohra v Plzni. Trefil se Ba Loua

„Zatím nevíme, kdo to po mně převezme, ale někoho najít musíme,“ uvědomuje si zkušený činovník.

Datyňské trápí několik problémů – mají úzký kádr, který během podzimu pronásledovala marodka, a tým navíc dostává spoustu branek. Na podzim jich bylo 46, víckrát už inkasovala jen poslední Stará Bělá. „Jen ve dvou zápasech jsme měli stejnou stoperskou dvojici, k tomu není co dodat,“ komentuje Mládek hlavní problém mužstva.

Cíl? Záchrana

Směrem dopředu havířovští borci nehrají špatně, kombinují, jsou aktivní na míči, dostávají se do šancí a hodně těží z práce Baláže. Jenže je trápí koncovka – dali jen 16 branek, což je nejméně ze všech. Na jaře tak tým bude muset výrazně přidat a zapracovat na všech činnostech.

„Budeme bojovat. Je třeba uhrát alespoň osmnáct bodů,“ odhaduje logicky Mládek.

Dolní Datyně s přípravou začínají v půlce ledna. A cíl je jasný, tedy záchrana. „Kdybych v to nevěřil, tak bych do toho nemohl jít,“ říká Mládek. „Na podzim jsme zaplatili nováčkovskou daň, teď už to snad bude lepší,“ doufá.

Dávid Guba (vpravo) během utkání v Plzni.
Forvard MFK Dávid Guba: Na vyrovnání už nám nezbyly síly
Ocenění tenisových nadějí okresu Karviná
OBRAZEM: Ocenění tenisových nadějí okresu Karviná