„Stonavu jsme trošku ‚přivítali‘ v krajském přeboru,“ usmál se trenér domácích Jestřábů Petr Blechař. Ještě týden před duelem přitom po odchodech Maršála, Máši (oba Vratimov), Matysky (Vítkovice) a Baláže (konec kariéry) řešil doplnění kádru.

„Hodnocení zápasu musím začít poděkováním manažerovi klubu Jakubu Vítkovi, že sehnal last minute posily na posty, které nás pálily,“ prozradil Petr Blejchař, že pár dnů před soutěží doplnili tým Dolních Datyní čtyři hráči. Brankář Tomáš Chelmecký z Hrabové, střední záložník Martin Gaži z FC Poruba, který na jaře hrál divizi za Nový Jičín, a Jakub Piskoř z Vratimova. „A z Vítkovic se vrátil obránce Karel Matyska,“ pochvaloval si kouč posily.

Zápas 22. kola krajského přeboru Slavia Orlová - Dolní Datyně 4:2.
Dolní Datyně utrpěly v létě čtyři ztráty. Kdo bude nově oblékat dres Jestřábů?

„Domácí byli důraznější, měli větší nasazení, proměnili šance a bojovností zaslouženě vyhráli,“ uznal kvality soupeře trenér Stonavy Richard Beneš.

„Chtěli jsme hrát fotbal, ale to se na malém hřišti Dolních Datyní nedalo. I my jsme měli stoprocentní šance, ale neproměnili je,“ dodal kouč nováčka krajského přeboru, který v sobotu ze zdravotních, pracovních i rodinných důvodů postrádal Ruisla, Ostáše, Seriše a Martina Šišku.

Fotbalisté Stonavy se na svou historicky první sezonu v krajském přeboru připravují od 11. července. Tým v létě posílilo osm hráčů.
Patnáct změn v týmu. Nováček ze Stonavy nechce hrát v „kraji“ druhé housle

Šanci zastavit nepříznivý vývoj duelu mohla Stonava ve druhé půli, těsně před přestávkou Jatagandzidis snížil na 1:2.

„Trošku jsme zpozorněli, ale pak jsme zvýšili na 3:1 a na hřišti už dominovali. Kdybychom ve druhém poločase, kdy nám vycházelo úplně všechno, proměnili všechny šance, tak to klidně mohlo být i 10:1. Měli jsme tam čtyři vyložené tutovky,“ konstatoval domácí Petr Blechař.

„Všichni kluci podali výborné výkony, nebyl tam ani jeden průměrný, a splnili to, co jsme si před utkáním řekli,“ doplnil.

Letní příprava fotbalistů Stonavy

„Po gólu Jatagandzidise jsem věřil, že to dáme, ale za stavu 1:3 přišel zlom," zklamaně poznamenal Richard Beneš.

„To je ta nováčkovská daň. Za celou minulou sezonu v I.A třídě jsme dostali dvanáct gólů, teď pět v jednom zápase. Musíme si zvyknout, že krajský přebor bude rychlejší, bojovnější a agresivnější. Věřím ale, že za chvilku si to sedne a nějaké body uhrajeme,“ řekl trenér Stonavy.

Zápas 28. kola minulého ročníku krajského přeboru Slavia Orlová - Háj ve Slezsku 2:0.
Fotbalové soutěže na Moravě a ve Slezsku – podzimní los krajského přeboru

Krajský přebor – 1. kolo:

Dolní Datyně – Stonava 5:1 (2:1)

Branky: 36., 50. a 55. Gaži, 5. Novotný, 71. Střižík – 44. Jatagandzidis. Rozhodčí: Levinger - Boček, Bystroňová. ŽK: Matyska, M. Cileček – Siekiera, Koďousek, Motyčka. Diváci: 120.

Dolní Datyně: Chelmecký – Gaži (69. Rozsíval), Novotný, Kudláček, Matyska, Cenek (80. Piskoř), M. Cileček (80. Běčák), Kaduch, Stebel, Kodenko (62. D. Cileček), Střižík. Trenér: Petr Blejchař.

Stonava: Pecha – Věčorek, Váňa, Graňák (58. Motyčka), Vlachovič (58. Siekiera), Koďousek, Hejda, P. Šiška, Mančař, Chumchal, Jatagandzidis. Trenér: Richard Beneš.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...