Už v minulém kole proti lídrovi tabulky z Frenštátu pod Radhoštěm předvedly Datyně bojovný výkon. Nakonec však prohrály 0:4. Proti favorizovanému Brušperku, který je v tabulce pátý, už bodovat dokázaly.

Havířovští do zápasu vstoupili aktivně. Měli převahu, více drželi míč a přesně kombinovali. Slibné příležitosti však nedokázali dotáhnout do konce. Jako třeba Marek, jehož hlavička si o gól vyloženě říkala.

A tak se opět opakoval scénář, který v Dolních Datyních dobře znají – po vlastní chybě přišel trest. Domácí špatně zareagovali na standardní situaci Brušperku a v 25. minutě prohrávali 0:1.

Svěřeni trenéra Richarda Beneše se však nepoložili a necelých sedm minut před odchodem do kabin se prosadil Gistinger, jenž při rohovém kopu využil zaváhání hostující obrany a dokázal vyrovnat.

Dolní Datyně měly ve druhé půli několik příležitostí k tomu, aby skóre zvrátily na svou stranou, utkání však nakonec skončilo nerozhodně. „Je to škoda, měli jsme to dobře rozehrané,“ řekl po závěrečném hvizdu kouč Beneš.

Lepší muška scházela Stebelovi, do prázdné brány mohl doklepnout míč Rozsíval, ten však balon v klíčové chvíli netrefil. V posledních minutách si na centr z levé strany naběhl D. Cileček, jenže z pěti metrů přestřelil bránu. „Mohli jsme mít tři body, ale máme jeden. Každý bod se však píše,“ dodal Beneš.

Datyně jsou v tabulce třinácté, pět bodů před poslední Starou Bělou. „I proto je dnešního zápasu škoda. Zkrátka, doplatili jsme na koncovku,“ uzavřel utkání trenér domácích.

TJ Dolní Datyně – SK Brušperk 1:1 (1:1)

Branky: 39. Gistinger – 25. Blahut. Rozhodčí: Tabášek – Laštuvka, Jurajda. Bez ŽK. Diváci: 100.

D. Datyně: D. Stach – Kučera, Cienciala, Pištěk, Kaduch (72. Jaworek) – Cenek, Rozsíval (81. Čopák), D. Cileček, Stebel, Gistinger – Marek. Trenér: Beneš.