„Natěšení jsme, ale letní příprava nebyla ideální,“ konstatoval Petr Blejchař, trenér Dolních Datyní. „Stali jsme se obětí zlepšených výkonů a toho, jak kluci šli tréninkově nahoru. Byl o ně velký zájem, takže jsme přišli o tři hráče základní sestavy, kteří odešli do divizních celků,“ vysvětlil kouč Jestřábů.

Počítat už nemůže s Ondřejem Maršálem a Dominikem Mášou, kteří budou oblékat dres Vratimova, do Vítkovic zamířil Karel Matyska. „Navíc z rodinných důvodů skončil Radim Baláž,“ doplnil trenér Dolních Datyní.

Řepiště - Český Těšín 0:4 (Krajský přebor - 29. kolo, 17. 6. 2023). Domácí dostali po utkání pohár pro vítěze soutěže a i přes vysokou porážku oslavili postup do divize.
Český Těšín cíl nemění, líbí se mu nahoře. Který post musel v létě vyřešit?

„Měli jsme vytipované nové hráče, někteří s námi už i trénovali, ale jejich finanční požadavky byly příliš vysoké. Touto cestou se vydat nechceme,“ konstatoval Petr Blejchař s tím, že některé hráče jim těsně před podpisem smlouvy přetáhla konkurence. „O posílách intenzivně stále jednáme,“ nechtěl zatím prozradit žádná konkrétní jména.

Novou tváří v týmu se už stal 19letý obránce Filip Venglář. „Přišel z havířovského dorostu sbírat zkušenosti v mužském fotbale,“ prozradil kouč. „Po těžkém zranění kotníku s námi už začal trénovat Libor Stebel,“ přidal další dobrou zprávu.

Fotbalisté Stonavy se na svou historicky první sezonu v krajském přeboru připravují od 11. července. Tým v létě posílilo osm hráčů.
Patnáct změn v týmu. Nováček ze Stonavy nechce hrát v „kraji“ druhé housle

V letní přípravě Jestřábi sehráli dva zápasy, s Horní Suchou remizovali 4:4, s Baníkem Albrechtice prohráli 2:3. „Chtěli jsme navázat na práci z jara, ale tím, že někteří kvůli pracovním nebo rodinným důvodům nemohli pokaždé trénovat, se všechno zahodilo a musíme začínat znovu,“ posteskl si Petr Blejchař.

„Těšíme se na mistráky, máme chuť a půjdeme do nich s bojovou náladou, ale šíře kádru zatím není podle představ," poznamenal kouč Dolních Datyní.