Fotbalisté místní TJ prožili krušný podzim. Nováček krajského přeboru přezimoval na 13. místě tabulky, po domácím propadáku s Krnovem v předposledním kole navíc rezignoval kouč Richard Beneš.

„Pak jsem se ale sešel s vedením a hráči. Řekli jsme si, co je třeba změnit a zlepšit a jsem zpátky,“ přiznal Beneš, který osobně sledoval poslední podzimní utkání v Břidličné. „Kluci zápas odehráli důstojně, a tak jsme se domluvili, že tady na jaro zůstanu,“ dodal.

Havířovští jdou do druhé poloviny sezony s jasným cílem, kterým je záchrana. „Myslím, že je to reálné. Je třeba, aby hráči chodili, aby měli natrénováno. Kvalitu totiž tým má, pak už vždy bude záležet, v jaké sestavě se sejdeme,“ říká Beneš, jenž v zimě přivedl dvě zajímavé posily. Z Havířova dorazil Jakub Greger a z Bludovic Jan Cenek. „Kluci zapadli hráčsky i intelektem,“ těší kouče, který měl v přípravě k dispozici široký kádr. „Bylo nás dvaadvacet, to tady nikdy nebylo,“ přiznal.

Dolní Datyně v přípravě sehrály přátelské zápasy proti týmům z divize i z nižších soutěží. Benešův tým na podzim inkasoval 46 branek, a tak právě na defenzivní činnosti bylo třeba pořádně zapracovat. „I proto přišel stoper Greger, takže konečně máme na výběr z více stoperů,“ ulevilo se trenérovi havířovského týmu, který v úvodu jara čeká velmi těžká překážka – v sobotu 16. března souboj s lídrem tabulky z Frenštátu pod Radhoštěm. Hraje se na umělce v Horní Suché!

TJ DOLNÍ DATYNĚ
Rok založení: 1976
Klubové barvy: žlutá, zelená
Internetové stránky: www.tjdolnidatyne.tym.cz
Největší úspěchy: vítěz I.A třídy (2018), vítěz I.B třídy (2013)

ZMĚNY V TÝMU
Přišli: Jakub Greger (Havířov), Jan Cenek (Horní Bludovice)
Odešli: Lukáš Dostál (konec hostování Karviná), Yasin Batiha (Finsko)