„Kluci dostali v mezidobí individuální plán, který měli plnit, a na prvním tréninku jsme je otestovali,“ prozradil kouč Dolních Datyních Petr Blejchař.

V jakém stavu se hráči dostavili? „V různém. Šlo vidět, že někdo to podle plánu odtrénoval, ale někteří tomu tolik nedali a fyzičku budou dohánět. Teď se víc trápí a některé to bolí,“ konstatoval s úsměvem trenér Jestřábů s tím, že žádná katastrofa to ale nebyla.

Zápas 13. kola krajského přeboru Slavia Orlová - FK Český Těšín 2:0.
Český Těšín chce hrát fotbal srdcem. Kdo v týmu skončil a kdo se v zimě vrátil?

„První tréninky jsou hodně o běhání, ještě polykáme to nejnáročnější - kilometry. V sobotu začínáme zimní turnaj v Orlové, kde budeme hrát každý víkend a do toho máme 6. února vložený zápas s Bohumínem v Horní Suché,“ představil nejbližší program týmu.

I letos Jestřábi odletí v zimě za teplem. „Všechno se doladilo a od 21. do 26. února máme pětidenní soustředění na Kypru, pro kluky to bude zase zpestření přípravy,“ poznamenal Petr Blejchař, že tradice se nemění. Po návratu Dolní Datyně čeká přípravný zápas s Horní Suchou a generálka s FK Těrlicko 2022.

Fotbalisté Slavie Orlová se na jarní část krajského přeboru začali připravovat 9. ledna.
FOTO: Orlová v zimě oslabila. Čeká ji soustředění i domácí turnaj. Kdo přijde?

„I když nám přípravu narušují chřipky, práce nebo studium, je to lepší než v létě,“ připomenul problémy před sezonou, kdy se až těsně před startem krajského přeboru podařilo zalepit díru po odchodu čtyř opor. „Teď máme patnáct až sedmnáct hráčů, navíc příprava je delší a dá se víc udělat než během tří týdnů v létě,“ pochvaloval si kouč.

Hráčský kádr nezůstal během přestávky stejný. Kdo v něm chybí?

„Zatím odešel jen Martin Gaži do divizního Bohumína, to je pro nás oslabení,“ přiznal ztrátu střelce sedmi z šestadvaceti podzimních gólů Jestřábů, který vloni v létě přišel z FC Poruba.

„Divizní kluby projevily zájem ještě o další dva hráče. Máme to tak nastavené, že když kluci dostanou nabídku, umožníme jim jít do vyšší soutěže. Teď se tomu ale trochu bráním, protože vždycky nám vezmou ty nejlepší a my nemáme tolik bodů, abychom mohli někoho pustit,“ připomenul nevydařený podzim a 12. místo v tabulce. V šestnácti zápasech získaly Dolní Datyně 18 bodů za čtyři výhry a šest remíz.

Zápas 15. kola krajského přeboru SK Stonava - Slavia Orlová 0:3.
Stonava v zimě nezahálí, už týden nabírá fyzičku. Jak se změnil kádr nováčka?

I proto v klubu řeší posily. „Na zkoušku teď máme z Hrabové Vojtěcha Dudka. Je to mladý kluk, na kterého máme dobré reference. Uvidíme, jak se během zimní přípravy projeví,“ řekl Petr Blejchař.

„Na základě zkušeností z podzimu potřebujeme posílit ofenzivu. Probíhají jednání s kluby a vypadá to, že by mohli přijít dva hráči,“ prozradil. „Kdyby přišli, tak bych byl spokojený. Myslím, že s nimi bychom nebyli slabší než na podzim. Mančaft je zase o půl roku starší a o něco zkušenější,“ poznamenal trenér Jestřábů.