Utkání bylo specifické pro trenéra Datyní Richarda Beneše, který v Českém Těšíně čtyři a půl roku působil. „Stále tam znám hodně lidí,“ uvedl po zápase, ve kterém jeho svěřenci nezačali ideálně.

Už v 17. minutě totiž napřáhl zhruba z pětadvaceti metrů hostující Vlachovič a krásnou střelou poslal hosty do vedení. Těšínští byli v první půli aktivnější, své příležitosti ale neřešili správně.

„Škoda, že jsme naše vedení nepojistili dalším gólem,“ řekl hostující kouč Lubomír Luhový. „Pokud bychom ještě do přestávky dostali na 0:2, asi by už bylo po zápase,“ oddechl si naopak Beneš.

Nicméně v první půli žádná další branka nepadla a v té druhé to dlouho vypadalo, že hosté nejtěsnější náskok uhájí. Dolní Datyně sice měly šance, jenže rána Pištěka zazvonila na tyč, brankou neskončil únik Cenka ani pokus brankáře Vasilka, který v závěru vyběhl k soupeřově bráně při jednom z rohových kopů, po němž se mu málem povedlo vyrovnat.

Aktivita se však domácím nakonec vyplatila. V úplném závěru uklidil míč do sítě Rozsíval. „Byl to hodně důležitý gól, v závěru zápasu jsme mu ale šli naproti, všichni jsme chtěli,“ řekl spokojený střelec, který dal svou druhou branku v sezoně. „Čekal jsem od nás střelu, ale dostal jsem nakonec přihrávku a dával jsem to už do prázdné,“ popsal trefu na konečných 1:1.

Havířovští se tak zase o kousek přiblížili vytoužené záchraně. „Ve druhé půli jsme si poctivě šli za bodíkem a jsem rád, že jsme jej nakonec i získali,“ uvedl Beneš.

To Luhového konečná remíza pochopitelně nenadchla. „Upozorňoval jsem hráče, že domácí budou bojovat až do poslední minuty. Nakonec to tam vůlí dotlačili,“ okomentoval závěrečné momenty zápasu, které svým svěřencům po utkání vyčetl. „Mrzí mě to, ale hráče určitě taky. Ví, že to měli uhrát. Devadesát minut bojují a pak to dopadne takhle,“ dodal.

Střelec domácích Kamil Rozsíval viděl ještě jeden důležitý faktor bodového zisku domácích. „Na začátku zápasu na nás sice vlétli a my jsme byli zalezlí. Ale postupně jim začaly ubývat síly. Trenér řekl, ať vytáhneme hru, my jsme dřeli a zaslouženě remizovali,“ uzavřel Rozsíval sobotní utkání.

TJ Dolní Datyně – FK Český Těšín 1:1 (0:1)

Branky: 89. Rozsíval – 17. Vlachovič. Rozhodčí: Šujan – Šafrán, Šabacký. ŽK: 2:1. Diváci: 121.

Dolní Datyně: Vasilko – Kučera (75. M. Cileček), Baláž, Greger, Pištek – Rozsíval, Cenek, D. Cileček, Čopák – Stebel, Gistinger (80. Kaduch). Trenér: Beneš.

Český Těšín: Pecha – Michalisko, Bujok, Sostřonek, Byrtus – Krucina, Šiška, Siekiera, J. Zogata – Vlachovič, Folwarczny (80. Škuta). Trenér: Luhový.