V souboji domácích hráčů s Bystřicí se body dělily, což Havířovany po středečním vítězství nad Hájem netěšilo. „Chtěli jsme potvrdit vydřenou výhru, takže nás to mrzí, na druhou stranu jsme získali další bod, a když budeme trpělivě přidávat bod k bodíku, naše postavení v tabulce se zlepší. Oproti loňsku jsme na tom pořád velmi dobře,“ hodnotí dosavadní osmibodový zisk kladně trenér Datyní Josef Čermák.

Bystřice na tom je v tabulce podstatně hůř, domácí tedy čekali, zda se na nich náhodou nechytí. „Co jsem slyšel od kluků, tak na Bystřici se jim nedaří, ještě ji snad neporazili. Je to náš neoblíbený tým, což se v zásadě potvrdilo,“ konstatoval Čermák.

Utkání bylo přehlídkou skvělých brankářských zákroků. „Bylo obrovské dusno, nezáviděl jsem hráčům na hřišti, ale fotbal se musel líbit. Bylo to nahoru dolů,“ přibližoval Čermák tempo zápasu.

Oba celky si vypracovaly své šance, jak domácí D. Stach, tak bystřický Galusik za svá záda nepustili ani jednu střelu. „Oba gólmani se opravdu překonávali. Nás hostující brankář doslova vychytal, pomohla mu i tyč a břevno, ale chytil nám opravdu minimálně tři tutovky,“ vybavil si Čermák šance Gistingera, Jaworka či Rozsívala. A protože se vyznamenal i D. Stach, a nepustil za sebe střely Rusze a Kiszi, skončil zápas nerozhodně.

„Z těžkého týdne jsme získali čtyři body. Chtěli jsme je doma uhrát a uhráli je. Jen přišly v obráceném pořadí,“ ohlédl se Čermák za výhrou nad Hájem a sobotní remízou.

TJ Dolní Datyně – TJ Bystřice 0:0

Rozhodčí: Svoboda – Futerko, Wawrzyk. ŽK: 2:2. Diváci: 90.

D. Datyně: D. Stach – Kodenko, Cienciala, Piště, D. Cileček (67. Masopust) – Rozsíval, Cenek, Jaworek, Kaduch (56. Kučera) – Gistinger (83. Polášek) – Baláž (86. Kudláček). Trenér: Čermák.