V minulém kole nezvládly důležitý souboj v Oldřišově, tentokrát ale bodovaly naplno. O osudu utkání s Pustou Polomí rozhodl jediný gól, který ve dvacáté minutě vstřelil po pěkné kombinaci a Rozsívalově centru Baláž.

Zápas se hrál na náročném terénu. „V první půli byl špatný, ale ve druhém ještě horší,“ přiznal po utkání trenér domácích Richard Beneš, jenž musel opět řešit problémy s poskládáním obranné čtveřice. Konečně však zvolil tu správnou a jeho svěřenci ani jednou neinkasovali.

„Když jsem to viděl před zápasem, tak jsem si říkal, že to bude hodně těžké. Ale nakonec máme všechny body,“ neskrýval úlevu Beneš. Havířovští byli v první půli lepší a aktivnější, zato po přestávce převzal otěže zápasu soupeř. „Ale žádnou stoprocentní šanci si nevytvořili,“ komentoval Beneš.

Dolní Datyně se ve druhé půli převážně bránily, byly to však ony, kdo měl další velkou příležitost. Jaworka ale v tutovce parádně vychytal hostující gólman Muczka. Poté se zápas dohrával mezi oběma šestnáctkami a Havířovští už důležité tři body uhájili. „Jsem rád, celkově jsme byli lepší,“ uzavřel trenér Beneš.

TJ Dolní Datyně – SC Pustá Polom 1:0 (1:0)

Branka: 20. Baláž. Rozhodčí: Šimeček – Kret, Šujan. ŽK: 3:1. Diváci: 45.

Dolní Datyně: D. Stach – Kodenko, Dolák, Dostál, Kaduch – D. Cileček, Rozsíval, Jaworek, Stebel, Gistinger (85. M. Cileček) – Baláž. Trenér: Beneš.